Klientų savitarna

Patikrink ir užsisakyk
Lengvai ir greitai patikrinkite, kokias paslaugas tiekiame Jūsų name

Bendri klausimai

Kaip turi būti sukonfigūruotas kompiuteris, norint naudotis „Cgates“ interneto paslauga (kaip statinį IP adresą pakeisti dinaminiu)?

Tam, kad naudotis „Cgates“ interneto paslauga, būtina, kad Jūsų kompiuteris būtų sukonfigūruotas automatiškai gauti IP adresą iš DHCP serverio

Kaip nustatyti „auto nustatymus (DHCP)“ galite sužinoti čia:

• Windows XP instrukcija,
• Windows 7 instrukcija,
• Windows Vista instrukcija.

Jei turite maršrutizatorių, „auto nustatymus (DHCP)“ turite nustatyti maršrutizatoriuje, vadovaudamiesi savo maršrutizatoriaus naudojimosi instrukcija.

Kur reikia kreiptis norint pranešti, kad dingo internetas ar turint kitų klausimų (dėl paslaugų kokybės, sąskaitų ir pan.)?

Klausimus ir pranešimus apie gedimus galite pateikti telefonu ar/ir elektroniniu paštu Jūsų miesto klientų aptarnavimo skyriui. Visus kontaktus rasite čia.

Noriu pakeisti interneto planą. Kaip tai padaryti?

Reikės atvykti į „Cgates“ klientų aptarnavimo skyrių ir pateikti plano keitimo prašymą. Planus keičiame nuo mėnesio pirmos dienos. Plano keitimas gali būti mokamas. Klientų aptarnavimo skyrių adresus rasite čia.

Pakeičiau kompiuterį ir negaliu prisijungti prie interneto. Ką daryti?

Pakeitus kompiuterį mūsų sistema nežino naujo kompiuterio MAC adreso, todėl negalite naudotis internetu. Tokiu atveju paskambinkite mums, praneškite naujo kompiuterio MAC adresą ir interneto ryšys netrukus bus atnaujintas. Taip pat rekomenduojame įsirengti namuose belaidį internetą (WiFi) – galėsite naudotis internetu keliais kompiuteriais ir keisti juos nepatirdami jokio nepatogumo.

Ką daryti, jei pakeičiau kompiuterį ir dabar nežinau, kokius duomenis reikia suvesti?

Jokių duomenų suvesti nereikia. IP adresą kompiuteris automatiškai gauna iš DHCP serverio. Pakanka mums pranešti naują MAC adresą.

Kaip galima pranešti naują tinklo plokštės adresą (MAC)?

MAC adresas keičiamas abonentui paskambinus į Klientų aptarnavimo skyrių ir pranešus apie tai. Klientų aptarnavimo skyriaus konktaktus rasite čia.

Kas yra MAC adresas? Kaip jį galima sužinoti?

MAC (angl. Media Access Control) yra fizinis tinklo plokštės adresas. Tai yra unikalus gamintojo suteikiamas tinklo plokštės adresas. MAC adresą galite sužinoti taip:

A. Jei Jūsų kompiuterio operacinė sistema yra Microsoft Windows 95, Windows 98 arba Windows Millenium:

1 žingsnis: Apatinėje kompiuterio ekrano juostoje spauskite „Start“ ir pasirinkite „Run“.

2 žingsnis: Eilutėje „Open“ surinkite „winipcfg“ (be kabučių) ir paspauskite „Enter“.

3 žingsnis: Jei tinklo plokštės tvarkyklės įdiegtos tinkamai ir veikia TCP/IP protokolas, pasirinkę tinklo plokštės pavadinimą (Realtek, 3Com, Intel ir pan.) turite pamatyti „IP Configurations“ lentelę. Fizinis tinklo plokštės adresas (MAC) yra nurodytas ties „Adapter Address“.

B. Jei Jūsų kompiuterio operacinė sistema yra Microsoft Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7:

1 žingsnis: Apatinėje kompiuterio ekrano juostoje spauskite „Start“ ir pasirinkite „Run“.

2 žingsnis: Eilutėje „Open“ surinkite „cmd“ (be kabučių) ir paspauskite „Enter“.

3 žingsnis: Pasirodžiusios komandinės eilutės lange surinkite „ipconfig /all“ (be kabučių) ir spauskite „Enter“.

4 žingsnis: Jei tinklo plokštės tvarkyklės įdiegtos tinkamai ir veikia TCP/IP protokolas, po užrašu „Ethernet adapter Local area Connection“ nurodytas „Physical Address“ ir yra fizinis tinklo plokštės adresas (MAC).

Kaip namie įsirengti belaidį internetą?

Norėdami namuose sukurti belaidžio interneto (WiFi) prieigos tašką, įsigykite arba išsinuomokite pas mus belaidžio interneto skirstytuvą (dar vadinamą maršrutizatoriumi). Juo galima sujungti kelis kompiuterius į vieną tinklą, bendrai dalintis duomenimis, spausdinti dokumentus ir naudotis internetu namuose be jokių laidų. Daugiau informacijos rasite čia.

Belaidžio interneto Wi-Fi maršrutizatorių instrukcijos

Maršrutizatorius Eltek R7901-A3 (PDF)
Maršrutizatorius D-Link DIR-615R1 (PDF)
Maršrutizatorius D-Link DIR-615K2 (PDF)

Prisijungiau maršrutizatorių, bandau prisijungti prie interneto, bet nepavyksta. Ką daryti?

Prisijungę maršrutizatorių paskambinkite mums ir praneškite jo MAC adresą. Interneto ryšys bus atnaujintas.

Iš naujo įdiegiau kompiuterio operacinę sistemą. Elektroninis paštas veikia, tačiau naršyklė neatidaro nė vienos svetainės. Ką daryti?

Tokiu atveju reikia atsidaryti „Valdymo skydą“ (angl. Control Panel) ir paspausti piktogramą „Interneto pasirinktys“ (angl. Internet Settings). Atsidariusiame lange reikia pasirinkti skirsnį „Ryšiai“ (angl. Connections) ir paspausti mygtuką „LAN parametrai“ (angl. LAN Settings). Atsidariusiame lange reikia patikrinti, ar nepažymėtas nė vienas laukelis. Jei bent vienas laukelis pažymėtas, reikia atžymėti jį ir paspausti „Gerai“ (angl. OK).

Ar galiu vienu metu naudotis interneto paslauga keliais kompiuteriais?

Taip galite! Patogiausia būtų, jei įsirengtumėte namuose belaidį internetą (WiFi). Tačiau yra ir kiti, mažiau patogūs, būdai:

A. Jei naudojatės šviesolaidiniu internetu:

Galima užsisakyti papildomo kompiuterio paslaugą. Pajungimo mokestis - 10,43 Eur (į šią sumą neįskaičiuotas mokestis už pajungimo metu sunaudotas medžiagas). Taip pat, kas mėnesį mokamas 2,32 Eur priedas prie abonentinio mokesčio už papildomą išorinį realų IP adresą. Į šią sumą įtrauktas ir nuomos mokestis už komutatorių.

B. Jei naudojatės plačiajuosčiu internetu:

Galima užsisakyti antrą modemą arba prijungti tinklo skirstytuvą (maršrutizatorių). Juos galite įsigyti IT įrangos parduotuvėse ir sumontuoti patys arba tai gali atlikti mūsų technikos inžinieriai.

Ką daryti jei turiu užsisakęs interneto paslaugą keliems kompiuteriams ir noriu naudotis tik vienu kompiuteriu?

Reikia atvykti į klientų aptarnavimo skyrių (kontaktai) parašyti prašymą ir nurodyti MAC adresą to kompiuterio, kuriuo naudositės. Jei Jūsų bute lieka tik vienas kompiuteris, reikės mums grąžinti komutatorių.

Ką daryti sugedus kompiuteriui?

Sugedus kompiuteriui reikia kreiptis į kompiuterinę įrangą aptarnaujančią įmonę. Mūsų įmonė neatlieka nei techninių, nei programinių gedimų šalinimo.

Kas yra IP adresas?

IP adresas - unikalus numeris, identifikuojantis kompiuterį tinkle ir internete. IP adresą sudaro keturios taškais atskirtos skaičių grupės, pavyzdžiui, 84.32.X.X. arba 192.168.160.X (X - skaičių grupė iš 1-3 skaitmenų).

Kokius IP adresus suteikiate abonentams?

Šviesolaidiniame tinkle visiems abonentams yra suteikiami išoriniai IP adresai. Išorinis IP adresas yra pasiekiamas iš bet kokio kompiuterio, turinčio priėjimą prie interneto.

Kuo skiriasi išorinis IP adresas nuo vidinio IP adreso?

Išorinis IP adresas yra unikalus pasauliniame tinkle (WAN), t.y. joks kitas kompiuteris pasaulyje neturi tokio paties IP adreso.

Vidinis IP adresas nėra matomas pasauliniame tinkle.

Ar galima gauti statinį IP adresą?

Šiuo metu tokios paslaugos neteikiame. IP adresai yra dinaminiai, suteikiami DHCP serverio. Mūsų tinkle IP adresai kinta labai retai (t.y. tam pačiam kompiuteriui jungiantis prie interneto suteikiamas toks pat IP). IP adresai keičiami tik esant techninei būtinybei. Praktikoje nepasitaikė tokio atvejo, kad IP adresas būtų pakeistas du ar daugiau kartų per metus.

Ką daryti norint pakeisti IP adresą?

IP adresas gali būti keičiamas tik gavus argumentuotą raštišką prašymą.

Ar keičiasi IP adresas keičiant planą?

Keičiant planą IP adresas nesikeičia.

Kas yra DHCP serveris?

DHCP (angl. Dynamic Host Control Protocol) serveriu vadinamas serveris, kuris kiekvienam kompiuteriui suteikia IP adresą pagal tam tikras taisykles.

Kokie kompiuterio duomenys identifikuoja vartotoją internete?

Prijungimo prie „Cgates“ tinklo metu yra registruojamas kompiuterio tinklo plokštės fizinis adresas (MAC). Jis turi būti unikalus visame tinkle, t.y. jokia kita tinklo plokštė negali turėti to paties MAC adreso. Pakeitus kompiuterį ar tinklo plokštę, būtina apie tai informuoti „Cgates“ administraciją.

Kaip konfigūruoti pašto dėžutę „Microsoft Outlook“ programoje?

Norėdami konfigūruoti „Microsoft Outlook“ pašto dėžutę, turite atlikti žemiau nurodytus veiksmus:

1 žingsnis: „Microsoft Outlook“ meniu juostoje pasirinkite skiltį „Tools“ ir paspauskite „Accounts“.

2 žingsnis: Atsidariusiame lange „E-mail Acounts“ pasirinkite „Add a new e-mail account“ ir paspauskite mygtuką "Next > ".

3 žingsnis: Atsidariusiame lange pažymėkite, kad naudosite pop3 serverius „POP3“ ir spauskite mygtuką „Next >“.

4 žingsnis: Atsidariusioje lentelėje „Internet E-mail Settings (POP3)“ suveskite savo duomenis bei serverių nustatymus pagal pateiktą pavyzdį, paspauskite mygtuką "Next >" ir "Finish".

Kaip konfigūruoti pašto dėžutę „Microsoft Outlook Express“ programoje?

Norėdami konfigūruoti „Outlook Express“ pašto dėžutę, turite atlikti šiuos žingsnius:

1 žingsnis: Programos „Outlook Express“ meniu pasirinkite „Įrankiai“ (angl. „Tools“). Tuomet pasirinkite „Abonentai“ (angl. „Accounts“) ir atsidariusiame lange paspauskite „Pridėti“ (angl. „Add“).

2 žingsnis: Pasirinkite „Paštas“ (angl. „Mail“) ir tuomet atsidarys programos „Vedlys“ (angl. „Wizard“). Čia įrašykite savo vardą ir pavardę (juos matys laiškų gavėjai).

3 žingsnis: Spauskite „Next“ ir paeiliui pildykite pavyzdyje nurodytus duomenis. Baigę paspauskite „Finish“. „Outlook Express“ paruoštas darbui.

Kiti techniniai klausimai

Kaip atnaujinti belaidžio interneto skirstytuvo (router'io) programinę įrangą:

  • kai įrangos gamintojas D-Link (PDF)
  • kai įrangos gamintojas TP-Link (PDF)

 

Kaip pakeisti kompiuterio MAC adresą:

  • Windows XP, Windows Vista ir Windows 7 OS (PDF)