Kam reikalinga greičio matuoklė?

Ši interneto greičio matuoklė nustato ir parodo, koks yra Jūsų interneto greitis: kokiu greičiu yra išsiunčiami bei gaunami duomenys, o taip pat, kaip sparčiai interneto serveris sureaguoja  į jūsų kompiuterio komandas, norint naudoti interneto ryšį.

Tokia skaičiuoklė naudinga tiek tada, kai naudojate „Cgates“, tiek kitų tiekėjų internetą. Jeigu nesate tikri, ar Jūsų internetas tikrai pakankamai greitas, greitį galite patikrinti naudodami šią matuoklę. Pastebėjus, kad internetas veikia daug lėčiau, nei turėtų, visuomet galite kreiptis į savo interneto tiekėją ir pasitikslinti dėl tokios situacijos priežasčių bei sprendimo.

Be to, žinodami tikslų savo interneto greitį, Jūs galite kruopščiau planuoti savo veiksmus, naudojant kompiuterį (numatyti, kaip greitai pavyks išsiųsti ar atsisiųsti duomenis, kokiems tinklo žaidimams jūsų interneto greitis yra pakankamas ir pan.).

Kaip naudojama greičio matuoklė?

  • Prieš pradėdami naudotis greičio matuokle, pasistenkite išjungti visas programas ir naršyklės langus, kuriems reikalingas duomenų parsiuntimas arba išsiuntimas. Geriausia, jeigu internetas būtų reikalingas tik šiam naršyklės langui, kuriame yra greičio matuoklė. Kodėl tai svarbu? Nes greičio matuoklė rodo greitį interneto, kurio tuo metu nenaudojate. Vadinasi, jeigu jūsų interneto greitis yra, pavyzdžiui, 20 Mb/s, tačiau šiuo metu siunčiate duomenis 7 Mb/s greičiu, matuoklė rodys tik 13 Mb/s. Taigi, siekiant tikslaus greičio matavimo, išjunkite greitį naudojančias programas ir langus.
  • Paspauskite „GO“ ir netrukus savo kompiuterio ekrane matysite visus reikalingus duomenis.
  • Duomenų parsisiuntimo greitis – tai tas greitis, kurį Jums žada interneto tiekėjai, užsisakinėjant atitinkamą interneto planą. Naudodami matuoklę, galite matyti, ar greitis atitinka sutartyje numatytus reikalavimus.
  • Duomenų išsiuntimo greitis dažnai sutartyse nėra nurodomas, tačiau naudodami matuoklę Jūs taip pat galite sužinoti, kokiu greičiu Jūsų internetas gali išsiųsti duomenis. Atsisiuntimo ir išsiuntimo greičiai nėra sumuojami ir jie vienas kitam įtakos paprastai nedaro.
  • Apačioje matote išorinį savo IP adresą.
  • PING – tai laikas milisekundėmis, per kurį yra nusiunčiama užklausa iš Jūsų kompiuterio į interneto serverį, ir iš ten į kompiuterį grįžta serverio siunčiama informacija.