UAB „Cgates“ yra antroji pagal dydį fiksuoto interneto ir mokamos televizijos paslaugų teikėja kabelinės televizijos tinklais Lietuvoje, turinti daugiau nei 180 000 abonentų (2014 m. duomenimis). „Cgates“ teikia interaktyvios, skaitmeninės kabelinės ir antžeminės (eng. trumpiniai DVB-C ir MMDS), išmaniosios televizijos, šviesolaidžio ir plačiajuosčio interneto bei fiksuoto telefono ryšio paslaugas.

Bendrovė įkurta 1991 metais, centrinė būstinė įsikūrusi Vilniuje, Ukmergės g. 120. Bendrovės akcininkai – UAB „Cgates group“.

„Cgates“ yra viena sparčiausiai augančių televizijos ir interneto paslaugų tiekėjų Lietuvoje. Bendrovė nuolat investuoja į savo tinklo plėtrą ir modernizaciją, gerina teikiamų paslaugų kokybę, plečia jų spektrą. 2013-aisiais pradėta teikti nauja paslauga – išmanioji televizija „Sumani TV“. Naujos kartos interaktyvi skaitmeninė televizija siūlo daugybę TV kanalų (tarp jų – ir HD raiškos), radijo stočių, filmų; karaokė ir kitokių pramogų. 2017 m. pavasario duomenimis, daugiau nei 90% „Cgates“ tinklo yra šviesolaidis ir šis procentas vis didėja.

„Cgates“ šūkis – „Visada kažkas naujo“ – apibūdina bendrovės veiklą ir privalumus klientams.

„Cgates“ internetas. „Cgates“ siekia, kad klientai galėtų naudotis sparčiu ir patikimu internetu. Šiuo metu šviesolaidiniame „Cgates“ tinkle klientai gali rinktis nuo 100 Mb/s iki 600 Mb/s greitaveikos Lietuvoje ir užsienyje planus.

„Cgates“ televizija. „Cgates“ klientai gali rinktis kelis skaitmeninės televizijos planus pagal savo poreikius. Jei mėgsta žiūrėti įvairaus turinio kanalus – turtingą kanalais planą „Bazinis“, o jei žiūri tik lietuviškus kanalus – planą „LT“. Taip pat, pasirinkę bet kurį TV planą, klientai gali praturtinti savo laisvalaikį net 11 papildomų teminių kanalų grupių.

Pasirinkę išmanią televiziją „Sumani TV“, klientai gali naudotis gausiomis papildomomis paslaugomis: filmų nuoma, ilgalaike įrašų saugykla, matyti aukštos raiškos (HD) kanalus, sau patogiu metu peržiūrėti TV laidų įrašus, klausytis iki 100 radijo stočių, mėgautis karaokė dainomis.

Naujos technologijos, nuolat plečiamas ir atnaujinamas bendrovės tinklas ir daug didesnis klientus aptarnaujančių darbuotojų skaičius garantuoja teikiamų paslaugų kokybę ir operatyvumą. „Cgates“ klientai visas telekomunikacijų paslaugas – šviesolaidinį internetą, fiksuoto ryšio telefoniją bei skaitmeninę ir išmaniąją televiziją – gali gauti greitai, paprastai ir iš vienų rankų. O įsigydami dviejų ar trijų paslaugų rinkinius klientai visada moka mažiau.

Siekiame kuo operatyviau ir kokybiškiau aptarnauti savo klientus, taip pat reaguoti į jų prašymus ar nusiskundimus. Daugiau nei 80% „Cgates“ klientų, skambinančių į klientų aptarnavimo centrą (telefonu 85 215 0000 arba 19900), atsakymo sulaukia per 20 sekundžių ir greičiau. Paslaugų užsakymai ir sutarčių perrašymas įmanomas ir telefonu. Pagalbą klientai gali gauti septynias dienas per savaitę, taip pat ir po darbo valandų.

2012 m. pradėjome įgyvendinti projektą „Bevielis internetas viešosiose miestų erdvėse“: Vilniaus ir Kauno populiariausiose viešosiose erdvėse naudotis bevieliu internetu galima nemokamai. 2014 m. prie projekto prisijungė ir Marijampolė bei Alytus.

2014 m. duomenimis, „Cgates“ pasitiki daugiau nei 180 tūkst. klientų Vilniuje, Kaune, Alytuje, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Šilutėje, Lentvaryje, Zarasuose, Skuode ir Ukmergėje.

Istorija

 • 1991 m. gegužės 2 d. įkurta UAB „Viginta“, teikusi daugiakanalės mikrobangės televizijos paslaugas Vilniaus mieste ir 30 km. spinduliu aplink Vilnių.
 • 2002 m. UAB „Viginta“ pradėjo teikti bevielio interneto paslaugas.
 • 2005 m. UAB „Viginta“ pradėjo teikti plačiajuosčio interneto paslaugas.
 • 2007 m. paslaugos pradėtos teikti VDNET vardu.
 • 2007–2008 m. UAB „Viginta“ įsigijo 100 proc. UAB „Marijampolės kabelinė televizija“, UAB „Alytaus kabelinė televizija”, UAB „Telesat“ teikusių telekomunikacijų paslaugas, akcijų.
 • 2009 pradėtos teikti skaitmeninės televizijos paslaugos.
 • 2009 m. bendrovei pradėjo vadovauti Paulius Dambrauskas.
 • 2011 m. pradėtos teikti fiksuotos telefonijos paslaugos.
 • 2011 m. sausį UAB „Viginta“ perėmė bendrovei „Interneto namai“ priklausiusius sutartinius interneto ryšio tiekimo įsipareigojimus Vilniaus mieste.
 • 2011 vasarį įmonė iš švedų telekomunikacijų bendrovės „Tele2 Sverige AB“ įsigijo 100 proc. UAB „Kabeliniai ryšių tinklai“, veikusios „Cgates“ vardu Vilniuje, akcijų.
 • 2011 m. rugsėjį UAB „Viginta“ priklausančios įmonės sujungtos į vieną juridinį vienetą nauju pavadinimu – UAB „Cgates“. Po pertvarkos telekomunikacijų paslaugos vieningu „Cgates“ vardu pradėtos teikti Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje, Šilutėje, Vilkaviškyje bei Lentvaryje.
 • 2011 m. lapkritį UAB „Cgates” įsigijo 100 proc. vienos iš „Mikrovisatos“ įmonių grupės bendrovės – „Mikrovisatos TV“ – akcijų. „Cgates“ paslaugos pradėtos teikti Kaune.
 • 2011 m. pradėti teikti paslaugų rinkiniai (internetas + televizija + telefonija).
 • 2012 m. Vilniuje ir Kaune viešose erdvėse pradėtos teikti nemokamo bevielio interneto paslaugos – projektas „Bevielis internetas viešosiose miestų erdvėse“.
 • 2013 m. pradėtos teikti išmaniosios televizijos Sumani TV paslaugos.
 • 2014 m. pradėtos teikti paslaugos Zarasuose, Skuode ir Ukmergėje.
 • 2014 m. prie projekto „Bevielis internetas viešosiose miestų erdvėse“ prisijungė Marijampolė ir Alytus.
 • 2015 m. „Cgates“ įsigijo po KAVA prekės ženklu veikiančias įmones: UAB „KAVA“; UAB „Alpha komunikacijos“; UAB „Kavamedia“; UAB „Dinetas“; UAB „Kapsulė“. „Cgates“ paslaugos pradėtos teikti Panevėžyje, Klaipėdoje ir Šiauliuose.
 • 2016 m. „Cgates“ paslaugos pradėtos teikti Kaišiadoryse ir Elektrėnuose.
 • 2017 m. „Cgates“ paslaugos pradėtos teikti Visagine ir Pabradėje.