Bendrovė „Cgates”, teikianti to paties pavadinimo telekomunikacijų paslaugas, pasirašė pirkimo-pardavimo sutartį dėl 100 proc. vienos iš „Mikrovisatos“ įmonių grupės bendrovės – „Mikrovisatos TV“ – akcijų įsigijimo. Sandoris, kurio vertė neskelbiama, bus baigtas gavus Konkurencijos tarybos leidimą. „Mikrovisatos TV“ – didžiausia telekomunikacijų paslaugų teikėja Kaune.

„Bendrovė „Mikrovisatos TV“ klientų vertinama dėl gero aptarnavimo, paslaugų kokybės ir solidaus prekės ženklo. Tikimės, kad dviejų stiprių rinkos žaidėjų susijungimas leis abiems dar labiau sustiprėti, ir klientams galėsime pasiūlyti dar kokybiškesnes ir įvairesnes paslaugas už konkurencingas kainas, – sako UAB „Cgates“ generalinis direktorius Paulius Dambrauskas. – Sustiprintos pajėgos suteiks mums galimybių pateikti klientams naujų produktų bei geriau atstovauti jų interesams derantis su Lietuvos ir užsienio TV programų turinio tiekėjais“. P. Dambrausko teigimu, įvykęs sandoris atveria „Cgates“ kelią teikti telekomunikacijų paslaugas Kaune ir tapti didžiausia po TEO mokamos televizijos ir fiksuoto plačiajuosčio interneto teikėja Lietuvoje.

Pasak vieno iš bendrovės „Mikrovisatos TV“ akcininkų Sigito Kavaliausko, parduoti sėkmingai veikiančią bendrovę nuspręsta tik sulaukus visapusiškai gero pasiūlymo. „Per daugelį metų auginta bendrovė tampa tarsi savas vaikas, todėl nesinori jos patikėti bet kam, – pabrėžia S. Kavaliauskas. – Labai džiaugiamės, kad pirkėjas yra būtent „Cgates“. Nė kiek neabejojame, kad mūsų klientai pereina į patikimas rankas – jiems bus užtikrintos tikrai kokybiškos paslaugos“.

Po bendrovių susijungimo, bendras „Cgates“ abonentų skaičius sieks 180 tūkst., o bendra apyvarta bus 50 mln. litų. Esamiems „Cgates“ ir „Mikrovisatos TV“ abonentams paslaugų teikimo sąlygos, numatytos sutartyse, nesikeis.

Šiuo metu „Cgates“ klientai gali žiūrėti daugiau nei 50 skaitmeninės antžeminės televizijos programų ir naudotis 300 Mbp/s greitaveikos šviesolaidinio interneto paslaugomis tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Priklausomai nuo poreikių, klientai gali rinktis skaitmeninės arba analoginės televizijos paslaugas.

CGATES bendrovė sukurta 2011 m., sujungus įmonių grupę, valdžiusią VDNET ženklą, ir UAB „Kabeliniai ryšių tinklai“, valdžiusią prekės ženklą CGATES. Bendrovė teikia kabelinės ir skaitmeninės daugiafunkcės televizijos, šviesolaidinio interneto ir telefonijos paslaugas Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje, Šilutėje, Vilkaviškyje, Lentvaryje, o nuo šiol – ir Kaune. Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, „Cgates“ yra didžiausia po TEO plačiajuosčio interneto ir kabelinės televizijos paslaugų teikėja Lietuvoje. Dabartiniai bendrovės akcininkai – „Advanced Broadband Ltd. ir UAB „SEB Venture Capital“.

„Mikrovisatos“ įmonių grupė veikia nuo 1991 m., jos metinė apyvarta 2010 m. buvo 97 mln. litų. Baigus sandorį su „Cgates“, veiklą toliau tęsia įmonių grupės bendrovės: „Mikrovisatos Valda“, „Mikrovisatos servisas“, „Mobiliųjų telefonų techninis centras“ (MTTC) ir „Mobile center“.