Antroji pagal dydį televizijos ir interneto tiekėja Lietuvoje „Cgates“, kuriai priklauso „Mikrovisatos TV“ prekės ženklas, didina interneto greitaveiką esamiems klientams. Nuo šiol daugiau kaip 15 tūkst. Kauno ir Vilniaus interneto vartotojų, be jokių papildomų mokesčių ar įsipareigojimų, naudosis kelis kartus greitesniu interneto ryšiu. Planų „Namai S“ ir „Duetas M“ naudotojams Vilniuje interneto sparta kils dvigubai, o plano „Duetas S“ turėtojams – net dešimt kartų – iki 100 Mb/s Lietuvoje. Kauno interneto vartotojams, turintiems planą „Extreme M“ greitaveika Lietuvoje didėja nuo 60 Mb/s iki 100 Mb/s, o planų „Extreme L“ ir „Šviesolaidis M“ klientams sparta užsienyje keliama iki 100 Mb/s.

„Praeitais metais „Cgates“ šviesolaidžio tinklas pasiekė 60 proc. įmonė paslaugomis besinaudojančių interneto vartotojų, o šiemet jų skaičius ūgtelėjo iki 85 proc. Pirmasis interneto greitaveikos didinimo etapas Šilutėje ir Vilniuje sulaukė teigiamų vertinimų, todėl siekiame kuo greičiau užtikrinti interneto tiekimą šviesolaidžiu visuose regionuose“, – sako bendrovės „Cgates“ rinkodaros departamento vadovas Vygantas Tutlys. Jo teigimu, bendrovė stengiasi, kad jos klientai galėtų naudotis naujausių technologijų teikiamomis galimybėmis, pavyzdžiui, neseniai pasiūlė Lietuvoje dar nebuvusių raiškiojo formato kanalų, o artimiausiu metu bus pristatyta ir sumaniosios televizijos paslauga.

„Cgates“ savo interneto tinklo atnaujinimą pradėjo dar 2010 m. Pernai į šviesolaidinį tinklą, paslaugų plėtrą bei kokybės gerinimą įmonė investavo per 12 mln. Lt, o šiuo metu greitą šviesolaidinį internetą jau siūlo 85 proc. savo klientų.

Lietuva trejus metus iš eilės užtikrintai pirmauja Europoje pagal šviesolaidinio interneto prieinamumą. Organizacijos „FTTH Council Europe“ duomenimis, mūsų šalyje šviesolaidinį internetą naudoja jau 31 proc. namų ūkių. Antrą vietą užima Švedija – 22,6 proc. Bulgarijoje, Latvijoje ir Norvegijoje šviesolaidį naudoja apie 17 proc. gyventojų.

UAB „Cgates“, pradėjusi veiklą 1991 m., yra televizijos ir interneto tiekėja. „Cgates“ paslaugos teikiamos 500 tūkst. gyventojų Vilniuje, Kaune, Alytuje, Marijampolėje, Šilutėje, Vilkaviškyje bei Lentvaryje.