Kinas 
/ne tik pavasarį/

Kinas 
/ne tik pavasarį/

Tikrai nebūtina laukti pavasario, kad galėtumėte pasimėgauti didžiausiais „Kino pavasario“ hitais!

Juolab, kad dabar tai galite daryti tiesiog ant savo sofos. Kartu su didžiausiu kino festivaliu atrinkome jums krūvą žiūrovus pribloškusių kino juostų. Ieškokite jų CGATES Sumanios TV „Kino klube“ jau dabar!

 1. Norėdami patekti į „Kino pavasario“ katalogą priedėlio pultelyje spauskite mygtuką „Video“. Jį rasite viršutinėje pultelio dalyje.
 2. Nuspaudus mygtuką pateksite į „Video“ aplinką, kur pultelio navigaciniais mygtukais „aukštyn/žemyn“ pasirinkite katalogą „Kino Pavasaris“  ir spauskite mygtuką „OK“
 3. Atsidariusiame sąraše matysite filmus. Norėdami nusipirkti filmą navigaciniais mygtukais „aukštyn/žemyn“ pasirinkite norimą filmą ir spauskite „OK“
 4. Atsidariusioje lentelėje matysite pasirinkimus
  • „Pirkti“ – pasirinkus šį veiksmą pereisite prie filmo pirkimo.
  • „Daugiau informacijos“ – filmo aprašymas, kurį galite peržiūrėti nemokamai prieš pirkdami filmą
 5. Pasirinkę mygtuką „Pirkti“ ekrane pamatysite patvirtinimo langą, kuriame bus perkamo filmo pavadinimas, kaina ir suteiktas laikas peržiūrai. Norėdami patvirtinti pirkimą, pultelio pagalba surinkite pirminį PIN kodą 1111 ir spauskite mygtuką „OK“. Po šio veiksmo filmas automatiškai pasileis.
 6. Jei pakeitėte ir neprisimenate PIN kodo, kreipkitės tel. (8 5) 215 0000
 7. Nusipirkę filmo peržiūrą, jį galite žiūrėti bet kada 48 val. laikotarpiu. Mokestis už filmus bus automatiškai įtrauktas į sąskaitą.

REKOMENDUOJAME PAŽIŪRĖTI:

ŠEFAS FLYNNAS

ŠEFAS FLYNNAS

CHEF FLYNN

Metai: 2018

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Virtuvės genijus, jaunasis Jamie Oliveris, gastronomijos justinas bieberis – taip žiniasklaidoje pristatomas ypatingais gabumais pasižymintis virtuvės šefas Flynnas McGarry’is. 10-mečio Flynno kambarys buvo perdarytas į virtuvę. 12-os jis jau ruošė aukštajai maisto kultūrai prilygstančius šedevrus šeimos name įkurtame restoranėlyje. 15-os tapo „The New York Times Magazine“ viršelio veidu. Šiandien – jam dvidešimt ir jis vadovauja vienam sėkmingiausių Niujorko restoranų. Tai nepaprasta ir kartu universali sėkmės istorija.

„Kai jaunuolis sako, kad jam užteko 10-ies metų vaikystės, supranti, kad jis nusiteikęs rimtai. Netradicinis Flynno pavyzdys įkvepia daryti tik tai, kas iš tikro teikia malonumą, kartu jis reflektuoja motinystę – ką reiškia atsisakyti savo tapatybės dėl vaiko?“ (D. Raustytė)

Detali informacija

Metai:

2018

Režisierius:

Cameron Yates

Šalis:

Jungtinės Valstijos

Įgarsinimas:

EN

Titrai:

LT

Mama

MAMA

MADRE

Metai: 2019

Kaina: 4.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Elena grįžta namo. Suskamba telefonas. Su tėčiu Prancūzijos pajūryje atostogaujantis šešiametis sūnus praneša, kad tėtis kažkur išėjo ir ilgai negrįžta. Berniukas liko vienas paplūdimyje, o telefono baterija pamažu senka. Dar keli žodžiai ir ryšys nutrūksta… Praeina dešimt metų. Pajūrio miestelyje, kur dingo berniukas, Elena sutinka jaunuolį. Šis jai primena sūnų, kurio taip trūksta. Už vaidmenį Marta Nieto buvo apdovanota kaip geriausia Venecijos kino festivalio programos „Horizontai“ aktorė.

„Šią dramą režisierius išaugino iš savo ankstesnio „Oskarui“ nominuoto trumpametražio filmo. Išaugino į dramaturgiškai stiprų, estetiškai įdomų ir talentingai suvaidintą kūrinį, užduodantį klausimų, į kuriuos nėra vieno atsakymo. Bet tokia yra gero kino esmė.“ (Gediminas Kukta)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Rodrigo Sorogoyen

Šalis:

Ispanija, Prancūzija

Įgarsinimas:

ES, FR

Titrai:

LT

VASAROS PAUKŠČIAI

VASAROS PAUKŠČIAI

BIRDS OF PASSAGE

Metai: 2018

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Kai 8 dešimt. Ameriką apėmė hipių kultūra, Kolumbijoje suklestėjo marihuanos eksportas, paprastus ūkininkus paversdamas nuožmiais verslininkais. La Gvachiros dykumoje gyvenanti indėnų šeima imasi vadovauti šiam rizikingam verslui ir bemat perpranta galios bei turtų privalumus. Godumas, aistra ir garbės troškimas sukursto karą tarp artimųjų. Šeimos narių gyvybėms ir tūkstantmetėms tradicijoms ima grėsti pavojus. Tai sakmė apie šalies virsmą iš rojaus į pragarą ir kartu – graikų tragedijos tradicija sekantis šeimos metraštis.

„Tai savotiškas „Gyvatės apkabinimo“ tęsinys, nagrinėjantis postkolonialistinę Lotynų Amerikos istoriją. Filmas dar labiau stulbina 35 mm juostoje nufilmuotais vaizdais, tik šį kartą į magiškojo realizmo kupiną pasakojimą įsiterpia ir naujai suskambantys gangsterinio kino kodai.“ (A. Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2018

Režisierius:

Ciro Guerra, Cristina Gallego

Šalis:

Kolumbija, Danija, Meksika

Įgarsinimas:

ES, EN

Titrai:

LT

BERNIUKAS IR PASAULIS

BERNIUKAS IR PASAULIS

THE BOY AND THE WORLD

Metai: 2013

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Tėtei išvykus į miestą ieškoti darbo, mažojo Kukos gyvenimas kaime apsiverčia aukštyn kojom. Norėdamas susigrąžinti prarastą šeimą berniukas leidžiasi į paieškas. Tolstant nuo saugių namų, žengiant į civilizacijos gilumą palengva plečiasi berniuko akiratis. Kuką stebina begalinis gatvių tinkas, parduotuvių vitrinos, naktį nušviečiančios neoninės iškabos ir šiame industriniame peizaže klaidžiojantys gyvūnai – mašinos. Tai pasaka apie skirtumus tarp kaimo ir miesto, rankų ir mechaninio darbo, turtingų ir vargšų, bet svarbiausia – šio sąmyšio viduryje tarsi daina skambančias žmonių širdis ir sielas. Turtingą, karnavalo spalvomis nuspalvintą, fejerverkais nusagstytą filmo vaizdinę plotmę puošia savo grožiu nenusileidžiantys fleitos, sambos ir brazilų hiphopo garsai.

„Šis pieštinės animacijos šedevras ne tik prikelia mažų ir didelių žiūrovų vaizduotes skrydžiams, bet ir paprasta, vaikams suprantama forma kalba apie itin aktualius moralės bei pasaulio raidos klausimus.“ (A. Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2013

Režisierius:

Alê Abreu

Šalis:

Brazilija

Įgarsinimas:

PT

Titrai:

JŪSŲ VINCENTAS

JŪSŲ VINCENTAS

LOVING VINCENT

Metai: 2017

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Praėjus metams po dailininko Vincento Van Gogho mirties, vienintelis tikras jo draugas paštininkas Arleso su detektyvu sūnumi rūpinasi, kad paskutinis nusižudžiusio menininko laiškas būtų pristatytas į vietą. Lenkų ir britų tandemas rekonstravo sudėtingą ir painią paslaptį bei ištyrinėjo, kas galėjo nutikti paskutiniais Van Gogho gyvenimo mėnesiais. 125 dailininkams prireikė net 7 metų, kad nutapytų 65 tūkst. filmo kadrų ir atgaivintų Van Gogho paveikslus. Susipažinsite su jo artimiausiais žmonėmis, mėgstamiausiomis vietomis, o viename žymiausių paveikslų įamžinta gandais apipinta istorija apie nusipjautą ausies galiuką. Svarstoma, kad būtent šis nutikimas tapo menininko pabaigos pradžia.

„Neįtikėtinai gražus pažangiausios animacijos, dailės ir meno kūrinys, dideliame ekrane atrodantis lyg paties Van Gogho nutapytas paveikslas. Tik per asmenine patirtimi paženklintą kūrybą įmanoma bent kiek pažinti ir suprasti legendinį dailininką.“ (E. Pukšta)

Detali informacija

Metai:

2017

Režisierius:

Dorota Kobiela, Hugh Welchman

Šalis:

Lenkija, Jungtinė Karalystė

Įgarsinimas:

EN

Titrai:

LT

MARIA CALLAS: SAVAIS ŽODŽIAIS

MARIA CALLAS: SAVAIS ŽODŽIAIS

MARIA BY CALLAS

Metai: 2017

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Pirmą kartą, praėjus 40 metų po Marios Callas mirties, garsiausia visų laikų operos solistė savo nepaprastą gyvenimo istoriją pasakoja savais žodžiais. Filme naudojama anksčiau niekam nematyta archyvinė medžiaga, asmeninės nuotraukos, intymūs laiškai. Super 8 mm juosta filmuoti kadrai iš privataus gyvenimo ir reta užkulisių medžiaga pirmą kartą didžiajame ekrane rodoma su atkurtomis spalvomis. Filme sutiksite ne tik Callas, bet ir jos aplinkoje figūravusius garsius žmones Aristotle Onassį, Marilyn Monroe, Alainą Deloną, Yves‘ą Saint-Laurent‘ą, J. F. Kennedy, Luchino Visconti, Winstoną Churchillį, Grace Kelly, Elizabeth Taylor bei daugelį kitų.

„Dokumentinė biografija reikalauja tam tikro ją kuriančiojo įsikūnijimo į subjektą. Toks yra Tomas Volfas, leidžiantis pačiai Callas pasakoti savo istoriją, save reflektuoti. Filme jaudina ne tik nepaprastai graži solistės asmenybė, bet ir magiškos gyvybės įgavusi restauruota ir nuspalvinta archyvinė medžiaga.“ (A. Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2017

Režisierius:

Tom Volf

Šalis:

Prancūzija

Įgarsinimas:

EN, FR

Titrai:

LT

GRAŽUS SŪNUS

GRAŽUS SŪNUS

BEAUTIFUL BOY

Metai: 2018

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Naujasis Felixo van Groeningeno filmas, paremtas bestseleriu tapusiais tėvo ir sūnaus Davido bei Nico Scheffų memuarais, pasakoja daugelį metų trukusią vienos šeimos istoriją kovojant su priklausomybe. Širdį verianti, bet įkvepianti patirtis atskleidžia pasikartojantį išgyvenimo, atkryčio ir išgijimo ciklą. „Oskarui“ už vaidmenį filme „Vadink mane savo vardu“ nominuotas Timothée Chalamet sugrįžta su dar vienu įspūdingu personažu. Kartu su Steve’u Carellu jie įkūnija įtaigius ir jaudinančius tėvo bei sūnaus santykius.

„Juosta tikrai patiks visiems, mėgstantiems jaudinančias dramas. Filmo centre tėvo ir sūnaus santykiai ir šių santykių kaita, kai, regis, nieko jau nebegalima pakeisti, tėviška meilė kovoja iki galo.“ (M. Valiūnaitė)

Detali informacija

Metai:

2018

Režisierius:

Felix Van Groeningen

Šalis:

Jungtinės Valstijos

Įgarsinimas:

EN

Titrai:

LT

LAUKINĖ KRIAUŠĖ

LAUKINĖ KRIAUŠĖ

THE WILD PEAR TREE

Metai: 2018

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Jaunas, arogantiškas rašytojas Sinanas po universiteto studijų grįžta į gimtąjį miestą, tikėdamsis rasti pinigų savo pirmajai knygai išleisti. Vaikino ir jo tėvo – žirgų lenktynėse prasilošusio, tad pagarbą praradusio miestelio mokytojo – tarpusavio santykiai tampa istorijos pagrindu. Personažų būsenos kinta drauge su metų laikais ir jų veikiama stulbinančia Turkijos gamta. Kanų festivalyje ne kartą apdovanotas, o 2014 m. – ir už geriausią filmą, Ceylanas, kaip jam įprasta, pasakoja ramiai, išmintingai ir įtraukiančiai.

„Naujausias perfekcionisto Nuri Bilge Ceylano filmas – labai gili, ilgalaikė patirtis. Žiūrėti jį – lyg skaityti gerą knygą. Apmąstant, prieštaraujant, susitaikant su likimo neišvengiamumu. Tėvo personažas – tiesiog rėžiantis širdį.“ (D. Raustytė)

Detali informacija

Metai:

2018

Režisierius:

Nuri Bilge Ceylan

Šalis:

Turkija, Makedonija, Prancūzija, Vokietija, Bosnija ir Hercegovina, Švedija, Bulgarija

Įgarsinimas:

TR

Titrai:

LT

Maja

MAJA

MAYA

Metai: 2018

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Dėl Artimųjų Rytų pamišęs 30-metis karo žurnalistas Gabrielis, grįžta iš Sirijos, kur buvo laikytas įkaitu, ir vyksta pas savo krikštatėvį į Indiją, kur tikisi pagyti nuo potrauminio streso sutrikimo. Čia jis sutinka krikštatėvio dukrą Mają, su kuria, nepaisant juos skiriančio dešimtmečio, užsimezga jausminga draugystė. Kai Gabrielis ima apsiprasti su Indijos saugumu ir visuomene, palengva grįždamas į normalų gyvenimą, jis prisimena ir savo tikrąjį pašaukimą.

„Šiame be galo lyriškame filme, kuriame už istoriją kur kas iškalbingesnės Mios Hansen-Løve meistriškai fiksuojamos nuotaikos ir jausmai, gaivališkas Indijos oras, augmenija ir sulėtėjęs provincijos ritmas tampa dar vienu be galo svarbiu filmo herojumi. Tai magiška pasaka apie meilę ir pagijimą.“ (A. Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2018

Režisierius:

Mia Hansen-Løve

Šalis:

Prancūzija

Įgarsinimas:

EN, FR

Titrai:

LT

Angelas

ANGELAS

ANGEL

Metai: 2018

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Jau vaikystėje Karlitas geisdavo svetimų daiktų, tačiau tikrasis jo ,,pašaukimas“ – būti vagimi pasireiškė pereinant į suaugusiųjų pasaulį. Septyniolikmetis kūdikio veido ir blondiniškų garbanų vaikis, išdidus, kaip kino žvaigždė, kartu su mokyklos draugu leidžiasi į atradimų, meilės ir nusikaltimų kupiną kelionę, kur žmogžudystė tampa kasdienybe. Kai po kelerių metų jis sulaikomas, dėl angeliškos išvaizdos laikraščiai jį praminė Mirties angelu. Taip per naktį, apdovanotas dėmesiu dėl savo grožio, Karlitas tapo žvaigžde.

„Šiandien jau 45 m. kaip Carlosas Robledo Puchas yra kalinys. Tai ilgiausiai Argentinoje kalintis nusikaltėlis. Manoma, kad jis įvykdė daugiau nei 40 apiplėšimų ir 11 žmogžudysčių. Nenuostabu, kad jo biografijos ekranizavimo ėmėsi „Šiuolaikinių žvėrių“ prodiuseriai – šio asmens gyvenimas siūlo galingos energijos ir žiaurumo estetikos pripildytą scenarijų.“ (A. Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2018

Režisierius:

Luis Ortega

Šalis:

Argentina, Ispanija

Įgarsinimas:

ES

Titrai:

LT

Ka zmones pasakys

KĄ ŽMONĖS PASAKYS

WHAT WILL PEOPLE SAY

Metai: 2017

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Šešiolikmetė Niša gyvena dvigubą gyvenimą. Namuose su šeima ji yra tobula pakistaniečių dukra, tačiau leisdama laiką su draugais ji – paprasta norvegų paauglė. Kai jos tėvas pagauna ją glamonėjantis su savo norvegu vaikinu, du Nišos pasauliai negailestingai susiduria. Norėdamas ją pamokyti taip, kad nekiltų pagunda pakartoti tokio elgesio, Nišos tėvas nusprendžia per prievartą išvežti merginą pagyventi su konservatyviais giminaičiais Pakistane. Iš pradžių Niša jaučiasi vieniša ir išsigandusi šalyje, kurioje dar niekada nebuvo, bet palengva iš naujo atranda savo tėvų kultūrą.

„Nors tai ir išgalvota istorija, ją pasakoja panašioje socialinėje terpėje užaugusi režisierė. Ji – ne apie paauglišką maištą, bet apie įkvepiančią kovą už savo teises ir tokia įtaigi, kad nejučia imi mąstyti, kiek tokių istorijų esama šiais laikais sparčiai besimaišančiame pasaulyje.“ (A. Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2017

Režisierius:

Iram Haq

Šalis:

Norvegija, Vokietija, Švedija, Indija

Įgarsinimas:

NO

Titrai:

LT

Mirai

MANO MAŽOJI SESUTĖ MIRAI

MIRAI

Metai: 2018

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

„Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“ nominuotas animacinis filmas pasakoja apie keturmetį Kun, su tėčiu ir mama gyvenantį dideliame priemiesčio name. Idiliškas vienturčio lepūnėlio gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai namuose atsiranda mažoji sesutė Mirai („ateitis“). Ši akimirksniu pavergia tėvelių širdis. Kun ima pavydėti. Vieną dieną berniukas aptinka vartus į magišką sodą, kuriame gali keliauti laiku bei erdve ir sutikti namiškius skirtingais jų gyvenimo laikotarpiais. Nuo šiol viskas tampa įmanoma…

„Patiks visiems japoniškų anime fanams, vizionieriaus Hayao Miyazaki gerbėjams ir tiems, kuriems atsibodo rėksminga holivudinė produkcija.“ (G. Kukta)

Detali informacija

Metai:

2018

Režisierius:

Mamoru Hosoda

Šalis:

Japonija

Įgarsinimas:

LT

Titrai:

ŠVENTA VIETA

ŠVENTA VIETA

THE PLACE

Metai: 2017

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Praėjusių metų „Kino pavasario“ žiūrovų favorito „Tobuli melagiai“ režisierius Paolo Genovese netruko sukurti dar vieną įdomių psichologinių peripetijų kupiną filmą. Bet šį kartą ne sukto siužeto komediją, bet intriguojančią susipinančių likimų dramą. Joje paslaptingas vyriškis, visada sėdintis prie to paties stalo, tame pačiame restorane „Vieta“ sako galįs išpildyti svarbiausią kiekvieno žmogaus troškimą. Tačiau už tai jis turi įvykdyti neįprastą paslaptingojo vyro užduotį. Žmonių ryžtas padaryti bet ką dėl savo svajonės verčia susimąstyti apie žmogiškumo ribas ir humanizmo grūdą, slypintį net ir savanaudiškiausiame individe. Filmas sukurtas pagal sėkmingas „Netflix“ serijas „The Booth at the End“.

„Į šį minimalistinį filmą sukvietęs pačius geriausius šiuolaikinius Italijos aktorius Genovese tęsia commedia all’italiana tradicijas ir kuria šiuolaikinėms aktualijoms jautrų filmą, kuriame keliamas vienas svarbus filosofinis klausimas – ką žmogus pasiryžęs padaryti dėl savo troškimų?“ (A. Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2017

Režisierius:

Paolo Genovese

Šalis:

Italija

Įgarsinimas:

IT

Titrai:

LT

Vagiliautojai

VAGILIAUTOJAI

SHOPLIFTERS

Metai: 2018

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Japonų kino meistro Hirokazu Kore-edos „Auksinę palmės šakelę“ laimėjusiame filme Osamu ir jo sūnus, grįždami po kasdienės vagystės namo, randa šaltyje sustirusią keturmetę. Nors Osamu žmona iš pradžių nesiryžta priimti dar vieną valgyti prašančią burną į jau ir taip skurdžią šeimą, prievartos ženklai ant mergaitės kūno padeda apsispręsti. Nors šen bei ten vagiliaudami jie sunkiai suduria galą su galu, šeima gyvena laimingiau už daugelį. Kol netikėta paslaptis tampa rimtu išmėginimu jų bendrystei…

„Šiame itin subtiliame ir šiltame neįprastos šeimos portrete režisierius derina socialinę kritiką ir švelnų humorą. Tačiau ilgiausiai išliekantys atmintyje yra su nepaprasta meile ir atidumu kuriami tų kasdienybės herojų, miesto džiunglėse atkakliai kovojančių už savo laimę, portretai.“ (A. Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2018

Režisierius:

Hirokazu Kore-eda

Šalis:

Japonija

Įgarsinimas:

JP

Titrai:

LT

Vasara

VASARA

LETO (SUMMER)

Metai: 2018

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Tik ką prasidėjusio 9 dešimtmečio vasarą, kai Leningrado pogrindyje griaudi roko muzika, susitinka trys žmonės. 19-metis, vėliau grupės „Kino“ lyderiu tapsiantis Viktoras Cojus, jo tuometinis stabas Maikas Naumenko („Zoopark“) ir jo gražuolė žmona Natalija Naumenko net neįtaria, kad ši vasara bus lemtinga, o jų draugystė, kaip ir jie patys, taps nemirštančia legenda. Vieno nemėgstamiausių Putino režisierių Kirilo Serebrenikovo istorija apie meilę Kanų kino festivalyje buvo apdovanota už geriausią garso takelį.

„Filmo įvykių fonas – „perestroikos“ išvakarės. Jauni, protingi, talentingi Rusijos žmonės Vakarus jaučia kaip vasaros nakties vėją prie jūros. Režisieriui puikiai pavyko materializuoti maištą, priartėti prie rusų rokenrolo šaknų ir prikelti „Kino“ bei Viktorą Cojų.“ (D. Raustytė)

Detali informacija

Metai:

2018

Režisierius:

Kirill Serebrennikov

Šalis:

Rusijos Federacija, Prancūzija

Įgarsinimas:

RU

Titrai:

LT

Kafarnaumas

KAFARNAUMAS

CAPERNAUM

Metai: 2018

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Teisėjas klausia 12-mečio Zaino: „Kuo kaltini savo tėvus?“- „Tuo, kad suteikė man gyvybę“, – atsako šis. Vėliau siužetas atkurs visus įvykius, atvedusius prie šios situacijos. Mažasis Zainas, nelyginant Kristus, Kafernaume prieš 2000 metų daręs stebuklus, pasižymi gražiausių pasakų herojams būdinga drąsa ir stiprybe. Filme susipina mitas ir realybė, o režisierės atrastų neprofesionalių aktorių magnetizmas priverčia nelikti abejingiems istorijai, kuri, kaip teigia režisierė, tėra tūkstančių tikrų liudijimų kompiliacija. Filmas buvo nominuotas „Oskarui“.

„Herojaus akimis matomas pasaulis dar ryškesnis ir baisesnis, nei gali pasirodyti realybėje, todėl jame labiau suspindi ir vidinė šiluma bei įkvepiantis žmogiškumas. Šalia vaizduojamo žiaurumo, ryškių spalvų ir lengvo humoro, filme kuriamas įtaigus pasaulio paveikslas, kuris primins „Lūšnynų milionierių“ ir „Floridos projektą“ (Aistė Račaitytė).

Detali informacija

Metai:

2018

Režisierius:

Nadine Labaki

Šalis:

Libanas, Prancūzija, Jungtinės Valstijos

Įgarsinimas:

AR

Titrai:

LT

NETIKĖTA MEILĖ

NETIKĖTA MEILĖ

UNEXPECTED LOVE

Metai: 2018

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Šioje sąmojingoje romantinėje komedijoje du garsiausi Lotynų Amerikos aktoriai – nuostabioji Mercedes Morán ir žavusis Ricardo Darínas – vaidina vidutinio amžiaus porą, išgyvenančią egzistencinę krizę. Po 25 metų santuokos Markosas ir Ana ima kelti klausimus apie meilę, aistros prigimtį bei ištikimybę ir priima sprendimą, kuris iš esmės pakeis jų gyvenimą. Nors iš pradžių viengungystė pasirodo viliojanti ir įdomi, jai gyvenimas netruks pavirs monotonišku, o jam – kone košmaru.

„Patyrusio Argentinos prodiuserio, kurio filmografijoje garsiausių autorinio kino režisierių (Pablo Trapero, Lucrecia Martel ir kt.) filmai, Juano Veros, debiutas — tai skoningas gyvenimiškas filmas apie žmonių santykius su kerinčia aktorių sinergija, nepaprastai taikliais dialogais ir visiems aktualia tema. Rekomenduoju absoliučiai visiems.“ (A. Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2018

Režisierius:

Juan Vera

Šalis:

Argentina

Įgarsinimas:

ES

Titrai:

LT

ŠIRDŽIŲ DAMA

ŠIRDŽIŲ DAMA

QUEEN OF HEARTS

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Ana yra sėkminga teisininkė, dirbanti su vaikų ir jaunimo bylomis. Laimingoje santuokoje su Peteriu jie augina dvynes dukras. Tačiau šeimos gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom, kai pas juos atsikrausto nerūpestingas Peterio sūnus iš ankstesnės santuokos. Kol Peteriui sunku atkurti santykį su ilgai nematytu Gustavu, Anai, įpratusiai dirbti su probleminiais jaunuoliais, pavyksta su juo užmegzti ryšį. Kai palengva stiprėjanti draugystė perauga į moters aistrą, ant kortos pastatoma jos karjera ir šeimos gerovė.

„Neabejoju, kad filmas taps vienu įtaigiausių 2019 m. filmų, įsiminsiančiu ne tik dėl sunkiai nuspėjamos istorijos, bet ir dėl tokio išsamaus, kine retai aptinkamo moters aistros vaizdavimo. Filmas atsispiria nuo geriausių Danijos kino tradicijų, tačiau su visai kitokiu, moterišku jautrumu ir subtilumu.“ (A. Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

May el-Toukhy

Šalis:

Danija, Švedija

Įgarsinimas:

DK

Titrai:

LT

VISA TIESA APIE DIVĄ

VISA TIESA APIE DIVĄ

THE TRUTH

Metai: 2019

Kaina: 4.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Naujajame „Vagiliautojų“ režisieriaus filme Catherine Deneuve vaidina Prancūzijos kino divą Fabianą, kuri, įkopus į aštuntąjį dešimtmetį, tęsia aktyvią karjerą ir mėgaujasi gerbėjų dėmesiu. Neišmatuojamo ego aktorei darbas visuomet rūpėjo labiau nei šeima. Fabijanai išleidus memuarus, iš Niujorko su šeima grįžta ilgai nematyta dukra Lumira (Juliette Binoche). Jų ryšio tvarumas yra neginčijamas, net jei tiesą apie jų bendrą praeitį dengia migla. Senas žaizdas atveriantis motinos ir dukros susitikimas bus kupinas lengvo humoro ir meilės žmogaus netobulumui.

„Pirmajame Hirokazu Kore-edos filme už Japonijos ribų net ir naujas kultūrinis fonas bei svetima kalba neužgožia jo nesupainiojamo stiliaus ir į žmogaus gelmes neriančių pasakojimų savitumo. Režisierius lieka ištikimas šeimos santykių temai, kur net tragiškos klaidos vaizduojamos šiltai ir empatiškai.“ (Aistė Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Hirokazu Kore-eda

Šalis:

Prancūzija, Japonija

Įgarsinimas:

FR / EN

Titrai:

LT

Antroji aš

ANTROJI AŠ

WHO YOU THINK I AM

Metai: 2019

Kaina: 4.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Gelbėdamasi nuo vienatvės, neseniai išsiskyrusi patraukli vidutinio amžiaus literatūros profesorė (Juliette Binoche) feisbuke susikuria netikrą paskyrą. Pasinaudojusi svetimomis nuotraukomis, ji apsimeta 24-erių Klara. Netrukus ima flirtuoti su 29-erių Aleksu. Intensyvėjant pokalbiams ir aistrai, vaikinas nori susitikti. Klarai darosi vis sunkiau rasti pasiteisinimų. Patekus į virtualiojo pasaulio pinkles, tikroji moters tapatybė, vaikai ir darbas atsiduria paraštėse. Ima nykti melo ir tikrovės ribos.

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Safy Nebbou

Šalis:

Prancūzija

Įgarsinimas:

FR

Titrai:

LT

Dvilypiai gyvenimai

DVILYPIAI GYVENIMAI

NON-FICTION

Metai: 2018

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Alenas – savimi pasitikintis ir sėkmingas knygų leidyklos direktorius, tačiau kasdien susiduria su asmeninio bei profesinio gyvenimo pakilimais ir nuosmukiais. Jo santykiai su žmona, populiaria aktore Serena (Juliette Binoche), atrodo išsikvėpę, o darbe kyla sunkumų su naują knygą parašiusiu nuolatiniu leidyklos rašytoju. Maža to, Alenas dega entuziazmu priimti socialinių tinklų ir skaitmeninės eros iššūkius, tačiau jo užmojai sulaukia ne tik kolegų bei draugų palaikymo, bet ir aršios kritikos.

„Ši žavi paryžietiška komedija kupina intelektualių ir be galo juokingų pokalbių apie modernybės įtaką mūsų gyvenimui. Apie tai, kas atrasta ir kas prarasta skaitmeninėms technologijoms vis labiau dominuojant šiandieniniame pasaulyje.“ (A. Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2018

Režisierius:

Olivier Assayas

Šalis:

Prancūzija

Įgarsinimas:

FR

Titrai:

LT

Lin + Liusi

LIN + LIUSI

LYNN & LUCY

Metai: 2019

Kaina: 4.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Neišskiriamos draugės Lin ir Liusi savo gyvenimus kūrė mažame Anglijos miestelyje, kuriame ir užaugo. Lin, ramesnė iš draugių, jau seniai ištekėjo už pirmo vaikino ir atsakingai augina mažą dukrelę. Kai charizmatiškoji Liusi susilaukia naujagimio, Lin džiūgauja ir viliasi, kad tai padės sutramdyti vėjavaikę draugę, nes šios elgesys nuolat provokuoja miestelio paskalas. Tačiau net ir motinystė Liusi nepakeičia. Netrukus tragiškas įvykis pateiks jaunų moterų draugystei lemtingą išbandymą.

„Sekdamas britų socialiai angažuota virtuvės kriauklės realizmo (Kitchen Sink Realism) tradicija, režisierius vengia nereikalingų stilistinių elementų ir taip išryškina centrinę filmo moralinę dilemą. Filmas įdomus savo vaizdiniu minimalizmu ir nepriekaištinga aktorių vaidyba. “ (Aistė Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Fyzal Boulifa

Šalis:

Jungtinė Karalystė

Įgarsinimas:

EN

Titrai:

LT

Tu verta geresnio

TU VERTA GERESNIO

YOU DESERVE A LOVER

Metai: 2019

Kaina: 4.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Po Remio neištikimybės jį beprotiškai mylėjusi Lila negali susitaikyti su išsiskyrimu. Vieną dieną Remis pareiškia, kad keliauja apmąstyti klaidų ir ieškoti savęs į Boliviją. Bet po kiek laiko paskambinęs pasako, kad jų meilės istorija dar nebaigta. Gyvenimo painumas Lilai tampa nepakeliamas. Tarp negęstančios meilės Remiui, nevykusių pasimatymų ir netylančių diskusijų su ją guodžiančiais ir drąsinančiais draugais Lila iš visų jėgų stengiasi neprarasti savęs.

„Jaunos Prancūzijos kino žvaigždės Hafsia Herzi guvumas ir natūralus seksualumas yra patraukęs ne vieno garsaus režisieriaus dėmesį (tarp jų ir „Auksinės palmės šakelės“ laimėtojo Abdellatifo Kechiche’o). Režisūriniame debiute Herzi vaidinama pagrindinė veikėja tokia gyvenimiška ir tikra, kad sunku patikėti, jog ji vaidina ne pati save.“ (Aistė Račaitytė)  

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Hafsia Herzi

Šalis:

Prancūzija

Įgarsinimas:

FR

Titrai:

LT

Dviese

DVIESE

TWO OF US

Metai: 2019

Kaina: 4.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Dvi pagyvenusios prancūzės Nina ir Madeleina – artimos kaimynės, kurių butus skiria tik laiptų aikštelė. Taip jų santykį suvokia ir aplinkiniai, ir Madeleinos jau suaugę vaikai. Tačiau jau kelis dešimtmečius šias dvi moteris sieja didžiulė paslaptis – švelnumo kupina meilė. Jos planuoja persikelti į Romą, miestą, kur susipažino, ir pagaliau apsigyventi drauge. Tačiau įvyksta nelaimė. Kad išliktų kartu, jos privalės įveikti didžiausią gyvenimo išbandymą.

„Tai komiškas, vitališkas ir kartu labai jautrus filmas apie brandžią meilę, kurį rekomenduoju Toddo Hayneso dramos „Kerol“ gerbėjams. Tikras malonumas stebėti dviejų patyrusių aktorių – Barbaros Sukowos ir Martine Chevallier – kuriamus itin skirtingus vaidmenis, net ir komplikuotomis aplinkybės, kai viena iš veikėjų nebegali nei judėti, nei kalbėti.“ (Dovilė Raustytė-Mateikė) 

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Filippo Meneghetti

Šalis:

Prancūzija, Belgija, Liuksemburgas

Įgarsinimas:

FR

Titrai:

LT

Paukščių metamorfozė

PAUKŠČIŲ METAMORFOZĖ

THE METAMORPHOSIS OF BIRDS

Metai: 2020

Kaina: 4.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Sulaukusi vos 21, Beatričė ištekėjo už Henriko. Jis, karinio jūrų laivyno karininkas, praleisdavo ilgus mėnesius jūroje, o sausumoje likusi Beatričė, visko išmokusi iš augalų pasaulio, rūpinosi šešių vaikų vertybėmis tarsi augalų šaknimis. Vyriausiasis sūnus Hiacintas svajojo būti paukštis. Tai jo dukra sukūrė šį ypatingą filmą, kuriame prisimenami Beatričės, Henriko ir jų vaikų gyvenimai. Filmo naratyvo pagrindu tapo laiškai tarp jūros ir sausumos.

„Nepaprastai gaivus ir poetiškas filmas iš Portugalijos drąsiai pina dokumentikos ir fantazijos gijas į vieną labai originalų ir jautrų kūrinį apie save ir santykį su savo šaknimis.“ (Aistė Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2020

Režisierius:

Catarina Vasconcelos

Šalis:

Portugalija

Įgarsinimas:

PT

Titrai:

LT

Parazitas

PARAZITAS

PARASITE

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

„Auksine palmės šakele“ apdovanotame filme pasakojama apie ankštame rūsyje gyvenančią Ki-taeko šeimą, kuri, nors ir tvirta kaip kumštis, gyvena nepakeliamame skurde, o jų ateitis atrodo miglota. Kitame miesto gale verslininko Parko šeima nieko nestokodama gyvena prabangioje viloje. Laimingo atsitiktinumo dėka vyriausiasis Ki-taeko sūnus gauna privataus Parko dukros mokytojo darbą, o jo artimiesiems akimirksniu gimsta savanaudiškas planas, kaip išbristi iš skurdo. Nesustabdoma įvykių grandinė dviejų šeimų likimus supins negrįžtamai.

„Korėjos kino meistras Bong Joon Ho siūlo formaliai įspūdingą intelektualią pramogą, kurią vadina „komedija be klounų ir tragedija be blogiukų“. Jo peripetijose klasių skirtumai tampa varomąja veiksmo jėga, vedančia link galingo kulminacinio sprogimo.“ (Aistė Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Bong Joon Ho

Šalis:

Pietų Korėja

Įgarsinimas:

KR / EN

Titrai:

LT

Balta balta diena

BALTA, BALTA DIENA

A WHITE, WHITE DAY

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Rūke paskendusiame Islandijos kraštovaizdyje pusamžis policininkas gedi autoavarijoje žuvusios žmonos. Vieną dieną, atsargiai liesdamas jos daiktus, vyras užčiuopia paslaptį. Meilė moteriai ir širdgėla jos netekus virsta pykčiu ir keršto troškimu. Nustoja džiuginti ir kitą prasmę įgauna net vienintelės šviesios akimirkos su žaisminga 9-mete anūke (vaidina režisieriaus dukra). Už daugiasluoksnį vyro vaidmenį I. Sigurðssonas pripažintas Kanų kino festivalio „Kritikų savaitės“ geriausiu aktoriumi.

 „Kai aplink viskas tampa balta ir žemė susijungia su dangumi, mirusieji gali bendrauti su gyvaisiais“ – citata, įkvėpusi talentingąjį H. Pálmasoną baltame rūke prikelti praeities vaiduoklius. 2018 m. „Kino pavasaryje“ už geriausią filmą apdovanotas režisierius grįžta su stipria drama.“ (Dovilė Raustytė-Mateikė) 

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Hlynur Pálmason

Šalis:

Islandija, Danija, Švedija

Įgarsinimas:

IS

Titrai:

LT

NEMATOMAS GYVENIMAS

NEMATOMAS GYVENIMAS

THE INVISIBLE LIFE OF EURÍDICE GUSMÃO

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Rio de Žaneiras, 1950-ieji. Aštuoniolikmetė Euridikė su keleriais metais vyresne Gilda yra neišskiriamos seserys. Gyvendamos despotiško tėvo namuose, jos puoselėja skirtingus lūkesčius: Euridikė svajoja mokytis Europoje ir tapti garsia pianiste, o mažiau talentinga Gilda – rasti tikrąją meilę. Tačiau jų laukia visai kitoks likimas. Dėl tėvo klastos priverstos gyventi atskirai seserys niekada nepraras vilties kada nors ir vėl susitikti. Šis kaip atogrąžų melodrama pristatomas filmas nugalėjo Kanų kino festivalio konkurse „Ypatingas žvilgsnis“.

„Filme aukštinamas visoms negandoms atsparus moterų solidarumas, o jo žiūrėjimas ⎯ nepaprasta juslinė patirtis. Filmą pripildęs sutirštintų spalvų, garsų ir įsimintinos muzikos, režisierius siekė perteikti moterų, kurių gyvenimus sugriovė toksiškas patriarchalizmas, jausmų gelmes.“ (Aistė Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Karim Aïnouz

Šalis:

Brazilija, Vokietija

Įgarsinimas:

PT / GR

Titrai:

LT

MARTINAS IDENAS

MARTINAS IDENAS

MARTIN EDEN

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Per muštynes išgelbėjęs jauną pramoninko sūnų, jūreivis Martinas Idenas pakviečiamas į prabangius jaunuolio namus. Čia jis akimirksniu įsimyli jo gražiąją seserį Eleną. Išsilavinusi ir rafinuota mergina tampa ne tik Martino aistros objektu, bet ir socialinio statuso, kurį nori pasiekti, simboliu. Nesuvokiamomis pastangomis ir ryžtu įveikęs skurdžios prigimties primestas kliūtis, jis išpildo svajonę tapti rašytoju. Netrukus Martinas karštai įtiki socialistinėmis idėjomis. Tačiau jos jį supriešina su aukštuomene, kuriai priklauso ir Elena.

„Vienas originaliausių naujosios kartos Italijos režisierių Pietro Marcello dekonstruoja garsųjį Jacko Londono romaną, jo veiksmą perkeldamas į Europą ir laiką suabstraktindamas iki XX amžiaus, kai gimė didžiosios politinės idėjos. Filme ryškėja šiandien kaip niekad aktualūs politiniai klausimai apie kultūros ir išsilavinimo reikšmę visuomenės gerovei. Ar tai pakankamai galingos emancipacijos priemonės?“ (Aistė Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Marcello Pietro

Šalis:

Italija

Įgarsinimas:

IT

Titrai:

LT

NORĖTUM!

NORĖTUM!

IF ONLY

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Aštuonerių Alma su dviem vyresniais broliais palieka į stačiatikybę atsivertusią mamą ir iš Paryžiaus vyksta į Romą. Čia jų laukia išsiblaškėlis, apie karjerą kine svajojantis tėvas ir itin chaotiškos atostogos. Nors visi iš paskutiniųjų stengiasi elgtis ir jaustis tarsi būtų normali šeima, mergaitė viliasi, kad dar ankstyvoje vaikystėje išsiskyrę tėvai kada nors vėl gyvens kartu. Nors yra daug tam prieštaraujančių ženklų, Alma tvirtai tiki, kad toks gyvenimo posūkis sugrąžintų pasaulį į jo orbitą. Tačiau, kad ir kaip norėtum…

„Lokarno kino festivalį atidaręs debiutinis italų prodiuserės, kuri savo karjerą pradėjo kaip Bernardo Bertolucci asistentė, filmas nukels į auksinę devintojo dešimtmečio Italijos atmosferą. Švelnaus humoro ir jautrių išgyvenimų kupina drama primins pačius nekalčiausius vaikystės priminimus.“ (Aistė Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Elkann Ginevra

Šalis:

Italija

Įgarsinimas:

FR / IT

Titrai:

LT

Disko

DISKO

DISCO

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Iš pažiūros 19-metės Miriam gyvenimas tobulas. Ji disko šokių pasaulio čempionė ir savo moderniosios Evangelikų bažnyčios pasididžiavimas. Tačiau pervargęs jos kūnas ir dvasia šaukiasi pagalbos. Kai siekdama apginti savo titulą suklumpa scenoje, ją šeima įtikina, kad tai dėl tikėjimo stokos, ir skatina dar intensyviau susitelkti į religinę praktiką. Ieškodama atsakymų ir gyvenimo kelio, Miriam atsigręžia į dar radikalesnį, dar konservatyvesnį krikščionybės kultą.

 „Nors disko šokiai, tranki muzika, neoninės šviesos ir hipsteriškas kavos baras bažnyčioje atrodo tarsi ne iš šio pasaulio, kurdama filmą, režisierė rėmėsi realybėje egzistuojančiais fenomenais. Tai smalsus žvilgsnis į radikalų gyvenimo kelią pasirinkusių žmonių kasdienybę ir pasaulėjautą.“ (Aistė Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Jorunn Myklebust Syversen

Šalis:

Norvegija

Įgarsinimas:

NO

Titrai:

LT

ATSIPRAŠOME, NERADOME JŪSŲ

ATSIPRAŠOME, NERADOME JŪSŲ

SORRY WE MISSED YOU

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Darniai ir mylinčiai Riko, Abi bei jų dviejų atžalų šeimai po finansinės krizės netekus namų, dabartis ir ateitis teikia mažai vilčių. Abi dirba slauge, o Rikui nuolat keičiant paprastus darbus, tvirtai atsistoti ant kojų atrodo keblu. Vieną dieną Rikas atranda išmaniąją programėlę, leidžiančią tapti laisvai samdomu krovinių išvežiotoju. Dabar arba niekada. Vildamasi geresnio rytojaus, šeima investuos paskutinius centus į furgoną tik tam, kad atsidurtų užburtame šiuolaikinės vergystės rate.

 „Nors filme vengiama konkretizuoti, nesunku įsivaizduoti, kad už kapitalistinio monstro, į kurio pinkles įsivelia Rikas, galėtų būti įmonė „Amazon“. „Auksinės palmės šakelės“ laimėtojas Kenas Loachas visą savo karjerą kine nuosekliai skleidęs humanistinę žinutę pagaliau atsigręžė į tai, ką galime laikyti šiuolaikinio vartotojiškumo simboliu. Kaip visada, Loachas nusitaikęs tiesiai į širdis.“ (Aistė Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Ken Loach

Šalis:

Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Belgija

Įgarsinimas:

EN

Titrai:

LT

Suteik man sparnus

SUTEIK MAN SPARNUS

SPREAD YOUR WINGS

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Nuo vaizdo žaidimų ir interneto priklausomam Tomui vasaros atostogos gamtos apsuptoje tėčio fermoje atrodo tarsi košmaras. Be to, tėtis dar ir iš pažiūros kvanktelėjęs ornitologas. Jo gyvenimo projektas – išsaugoti nykstančią žąsų rūšį savo lengvu savadarbiu lėktuvėliu jas išmokant migruoti. Iš pradžių abejingas Tomas ilgainiui užmezga ypatingą ryšį su vienu iš sparčiai augančių žąsiukų. Netrukus tėvas su sūnumi leisis į nutrūktgalviškiausią kelionę paukščių migracijos keliais.

„Ši aktuali pasaka apie suaugti padedančius nuotykius užburs fantastiškais Norvegijos ir Prancūzijos vaizdais ir kvies jaunuosius žiūrovus mąstyti apie gamtos trapumą, taip pat įtikins, kad jos išsaugojimas yra žmogaus rankose.“ (Aistė Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Nicolas Vanier

Šalis:

Prancūzija

Įgarsinimas:

LT

Titrai:

DIDŽIOJI MEŠKINŲ INVAZIJA Į SICILIJĄ

GARSIOJI MEŠKINŲ INVAZIJA Į SICILIJĄ

THE BEARS’ FAMOUS INVASION OF SICILY

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Didysis meškinų karalius veda savo gentį iš kalnų į žmonių pasaulį, norėdamas rasti seniai dingusį sūnų ir parūpinti maisto žiemai. Pabėgę nuo siaubingų monstrų ir nugalėję piktąjį kunigaikštį, meškinai su žmonėmis taikiai apsigyvena kartu, bent jau trumpam… Žaismingai papasakota, spalvinga ir nuotykių kupina istorija apie meškinų misiją į Siciliją garantuoja turiningą pramogą visai šeimai.

„Garsus iliustratorius ir grafinių novelių autorius Lorenzo Mattotti adaptuoja mitinę Dino Buzzati knygą. Susijungę šie du pasauliai sukuria savitą ir ilgai įsiminsiančią animacijos visatą, kurioje išryškėja daug svarbių temų – atsakomybė, meilė, silpnųjų ir stipriųjų kova, apie kurias bus galima vaisingai diskutuoti po peržiūros.“ (Mantė Valiūnaitė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Lorenzo Mattotti

Šalis:

Prancūzija, Italija

Įgarsinimas:

LT

Titrai:

Tiesiog nuostabu

TIESIOG NUOSTABU

JUST GREAT

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Jūros vandens terapijos centre didysis prancūzų literatūros provokatorius Michelis Houellebecqas sutinka kino legendą Gerardą Depardieu. Abu yra įkalinti radikalioje sveikatingumo programoje, tačiau kartu ją ištverti lengviau. Netrukus prasideda netikėtų įvykių virtinė, kai atvyksta Michelį prieš penkerius metus pagrobę gangsteriai. Tąsyk jį pagrobė tam, kad sustabdytų nuo kandidatavimo į prezidentus. Filmo siužetas nebūtų toks juokingas, jei ne du nepakartojami personažai. O kas, jei jų gretas papildytų Sylvesteris Stallone?

„Šios absurdo komedijos sėkmė  – save vaidinančių Houellebecqo ir Depardieu personažai, kuriems kartais tereikia būti kadre ir sunku tvardyti juoką ⎯visa tai ne tiek dėl abiejų unikalios charizmos, kiek dėl nuolatinio fikcijos ir realybės vijimo į vieną nepakeliamai juokingą hibridinio kino giją.“ (Aistė Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Guillaume Nicloux

Šalis:

Prancūzija

Įgarsinimas:

FR / EN

Titrai:

LT

ZOMŠA

ZOMŠA

DEERSKIN

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Žoržas (Jean Dujardin) turi fetišą zomšui. Tiesą sakant, manija šiai medžiagai tokia stipri, kad po skyrybų visas santaupas vyras išleidžia vintažiniam elnio odos švarkui. Šis idealiai gula ant pečių, o dar tie kutai! Dabar Žoržas – kietas, lyg kitas žmogus. Vieną vakarą pakelės užeigoje stileiva sutinka barmenę Denisę (Adele Haenel) ir, apsimetęs režisieriumi, įkalbina remti neegzistuojantį jo kino projektą. Viskas tik tam, kad gautų dar daugiau zomšinių drabužių. Jei įmanoma – visus pasaulyje. Žoržo beprotybė pasiekia kulminaciją.

„Nauja prancūzų kino chuligano ir muzikanto Quentino Dupieuxo juodoji komedija prajuokino įnoringą Kanų publiką ir iškart tapo vienu geidžiamiausių pasaulio kino festivalių filmų. Laikas ir lietuviams pasitikrinti humoro jausmą.“ (Gediminas Kukta)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Quentin Dupieux

Šalis:

Prancūzija

Įgarsinimas:

FR

Titrai:

LT

Kristaus kūnas

KRISTAUS KŪNAS

CORPUS CHRISTI

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

20-metis Danielis po sunkaus nusikaltimo patiria dvasinę transformaciją jaunimo pataisos namuose. Atėjus metui juos palikti, jis svajoja tapti kunigu, tačiau kriminalinė praeitis tam neįveikiama kliūtis. Pakeliui į naują darbo vietą jis persirengia kunigu ir komiško atsitiktinumo dėka perima nuošalaus miestelio parapiją. Neįprasta jauno, charizmatiško dvasininko praktika tampa akstinu vietinei bendruomenei pradėti susitaikymo procesą po neseniai įvykusios tragedijos. Tačiau Danielio praeitis netrunka pasivyti.

„Filmas kupinas įdomios polemikos apie religiją ir bažnyčios instituciją. Vengdamas tiesmukos kritikos, jis plečia tikėjimo sąvokos ribas ir siūlo netikėtų atgailos ir atleidimo išraiškų. Pagrindinį vaidmenį atliekantis Bartoszas Bielenia yra vienas didžiausių atradimų ⎯ tiek daug pasakančių akių ekrane reta.“ (Aistė Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Jan Komasa

Šalis:

Lenkija, Prancūzija

Įgarsinimas:

PL

Titrai:

LT

LIEPSNOJANČIOS MOTERS PORTRETAS

LIEPSNOJANČIOS MOTERS PORTRETAS

PORTRAIT OF A LADY ON FIRE

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Nuošali sala Bretanėje, XVIII amžiaus vidurys. Jauna tapytoja Marijana (Noémie Merlant) pasamdoma nutapyti neseniai iš vienuolyno išėjusios Eloisos (Adele Haenel) vestuvinį portretą. Būsimoji nuotaka nežino apie savo motinos už nugaros planuojamas vestuves, todėl Marianai liepta tapyti slapta. Apsimesdama pasivaikščiojimų palydove, dailininkė dienomis ją tyrinėja, o nakčia, kai ji miega, tapo. Tiksint pirmoms ir paskutinėms Eloisos laisvės akimirkoms tarp moterų įsižiebia uždrausti jausmai.

„Pasaulio žiūrovus ir Kanų kino festivalio žiuri pavergusiame filme Celine Sciamma meistriškai režisuoja subtilius aistros ir maišto atspalvius, o įsimylėjusios operatorės Claire Mathon kamera tapo viena kitoje prieglobstį radusių moterų portretus stulbinamo grožio Šiaurės Prancūzijos gamtos fone.“ (Aistė Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Céline Sciamma

Šalis:

Prancūzija

Įgarsinimas:

FR

Titrai:

LT

Geri ketinimai

GERI KETINIMAI

THE GOOD INTENTIONS

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Gustavas gyvena dėl trijų dalykų: futbolo, rokenrolo ir trijų vaikų. Jų globa jis dalijasi su buvusia žmona Sisilija, su kuria santykiai būtų puikūs, jei ne Gustavo nesugebėjimas laikytis planų ir po lygiai dalytis vaikų auginimo išlaidas. Ši įsivaizduojama harmonija griūva, kai Sisilija nutaria su partneriu ir vaikais pradėti naują gyvenimą Paragvajuje. Sugniuždytas Gustavas neturi svarių argumentų, tačiau netikėtai jo vyriausia dukra ryžtasi likti Buenos Airėse su nors ir nebrandžiu, bet be galo brangiu tėčiu.

„Režisierės rašė scenarijų pagal savo vaikystės prisiminimus. Filmas, kuriame nėra nė vieno antagonisto, išskyrus gal tik ne visada taip, kaip norisi, besiklostantį gyvenimą, pavergia šviesa ir jautrumu. Net ir nepatogiuose, neretai skaudžiuose žmogiškųjų santykių momentuose ryškiau nei pyktis ar nusivylimas šviečia niekieno nenugalima meilė.“ (Aistė Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Ana Garcia Blaya

Šalis:

Argentina

Įgarsinimas:

ES

Titrai:

LT

Sinonimai

SINONIMAI

SYNONYMS

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Jaunas vyras Joavas pabėga iš Izraelio, norėdamas ištrinti savo kilmę ir tapti tikru prancūzu. Vaikinas pabunda nuogas tuščio buto vonioje, visi jo daiktai dingę. Joavą išgelbėja jauna prancūzų porelė, jie ir tampa jo vedliais nepažįstamame mieste. Vaikinas atsisako kalbėti hebrajiškai ir bet kokia kaina stengiasi atrasti naują tapatybę – nuo stilingos aprangos iki besaikio prancūziškų sinonimų mokymosi. Išradingas filmas, laimėjęs Berlyno „Auksinį lokį“, kalba apie pastangas sukurti save iš naujo.

„Filmas nuo pat pirmų minučių žada nepaprastą kelionę, kurioje dėl originalios režisūros ir stipraus scenarijaus skleidžiasi politinis kontekstas ir tapatybės klausimai. Įsimintina vaidyba ir montažas sukuria komišką ir aštrią intonaciją. Šio filmo laisvė, tikiu, daugeliui primins geriausius prancūzų Naujosios bangos filmus.“ (Mantė Valiūnaitė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Nadav Lapid

Šalis:

Prancūzija, Izraelis, Vokietija

Įgarsinimas:

FR / EN / IL

Titrai:

LT

Proksima

PROKSIMA

PROXIMA

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Prancūzų astrofizikė Sara (Eva Green) paskutinę minutę pakviečiama prisijungti prie vienų metų trukmės programos „Proksima“ ateities misijos į Marsą pratybų. Būdama vienintelė moteris, ji turi dirbti dukart daugiau, kad įrodytų kolegoms esanti verta kelionės į kosmosą. Kartu moteris stengiasi suderinti alinančias pratybas ir laiką su mylimiausiu žmogumi Žemėje – septynmete dukra Stela, kurią netrukus turės palikti. Filmo autentiškumą režisierė Alice Winocour išlaiko filmuodama realiose astronautų ir kosmoso tyrinėtojų darbo vietose.

„25-ąjį Vilniaus kino festivalį pradėsime režisūriškai išbaigtu autentišku Alice Winocour filmu apie dvigubą astronautės Saros misiją. Tikiuosi, kad šis filmas emociškai priartins žiūrovus prie šių metų festivalio temos „Ateitys“. Kaip kinta atsisveikinimas su artimiausiais, kai tenka palikti ne miestą ar šalį, bet mūsų planetą Žemę?“ (Mantė Valiūnaitė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Alice Winocour

Šalis:

Prancūzija

Įgarsinimas:

FR / EN / DE / RU

Titrai:

LT

ŠVILPAUTOJAI

ŠVILPAUTOJAI

THE WHISTLERS

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Ne viskas yra taip, kaip atrodo. Bent jau ne policininkui Kristi, dirbančiam abiejose įstatymo pusėse. Vyras privalo vykti į Kanarų salą La Gomerą ir išmokti vietinės švilpautojų kalbos. Sutiktas paslaptingosios Gildos, kuriai jaučia daugiau nei kolegiškus jausmus, vyras jau kitą dieną imasi gvildenti kodinę kalbą. Ši turės padėti bendrauti su gangsteriais ir išvaduoti iš Rumunijos kalėjimo Žoltą, kuris vienintelis žino, kur paslėpti 30 milijonų eurų. Prasideda įtemptas, nenuspėjamas ir komiškas kriminalinis žaidimas.

„Vienas iš rumunų Naujosios bangos pradininkų šįkart švilpauja visai kitokią melodiją – drąsiai maišo film-noir žanrą su komedija, detektyvą su drama, realybę su kino citatomis ir sukuria reginį, kuriuo mėgausis visi, mylintys kiną.“ (Gediminas Kukta)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Corneliu Porumboiu

Šalis:

Rumunija, Prancūzija, Vokietija, Švedija

Įgarsinimas:

RO / EN / ES

Titrai:

LT

GRAŽIAUSI GYVENIMO METAI

GRAŽIAUSI GYVENIMO METAI

THE BEST YEARS OF A LIFE

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Legendinio filmo „Vyras ir moteris“ tęsinyje po daugelio metų sutinkame jau pamiltus herojus. Ana (Anouk Aimée) baigė aktorės karjerą ir rūpinasi krautuvėle Normandijoje. O Žanas Luji (Jean-Louis Trintignant) leidžia dienas senelių namuose ir vargiai bepamena šlovingą lenktynininko karjerą. Bet štai vieną dieną Ana aplanko Žaną Luji. Prisėda šalia. Jis nusišypso, ji pasitaiso plaukus… Buvę mylimieji leidžiasi į prisiminimus, nuspalvintus su meile, nostalgija ir švelniu liūdesiu.

„Viena gražiausių meilės istorijų kine atgimsta ir kviečia į kelionę po herojų ir mūsų pačių, kuriems „Vyras ir moteris“ iki šiol kelia šiltus prisiminimus, praeitį. Po filmo ir vėl niūniuosite nepamirštamą Francis Lai melodiją.“ (Gediminas Kukta)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Claude Lelouch

Šalis:

Prancūzija

Įgarsinimas:

FR

Titrai:

LT

RAUDONI LAUKAI

RAUDONI LAUKAI

RED FIELDS

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Mami prekiauja užkandžiais mažo miestelio degalinėje. Ji beprotiškai myli kaimyną Nisimą. Abu svajoja apie šviesią ateitį kartu. Nors gyvena vargingai, jie iškelia vestuves prieš pat Nisimui išvykstant atlikti tarnybos armijoje. Kai vyras namo grįžta prirakintas prie vežimėlio, Mami turi susitaikyti su nauju ateities scenarijumi. Jiedu išsiruošia į Tel Avivą ir ten tikisi rasti ne tik teisingumą, bet ir laimę, net jei dėl to Mami teks tapti ministre pirmininke. Tai šiuolaikinė kultinės devintojo dešimtmečio roko operos ekranizacija.

 „Satyroje apie šiuolaikinę politinę situaciją Izraelyje tarp hipnotinių muzikos ir šokio pasirodymų matyti universalus ir aktualumo neprarandantis protestas prieš militarizmą ir karą. Nors režisierė Keren Yedaya siūlo ir lalalandiškąjį žiūrėjimo malonumą, politinis ir emocinis istorijos svoris bei šviežia kino kalba įsimena ilgam.“ (Aistė Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Keren Yedaya

Šalis:

Izraelis, Liuksemburgas, Vokietija

Įgarsinimas:

IL / AR

Titrai:

LT

Viltis

VILTIS

HOPE

Metai: 2019

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Gražūs namai, penki nuostabūs vaikai, mylintys draugai, sėkminga karjera ir mirtina diagnozė. Taip prasideda septynias dienas truksiantis menininkų ⎯ 43-ejų Anjos ir 59-erių Tomo ⎯ šventinis laikotarpis. Gali būti, kad Anjai liko gyventi trys mėnesiai. Pora privalo pamilti iš naujo, kad atrastų vienas kitame stiprybės. Ir vilties, kuria prie kalėdinio stalo reikės pasidalyti su didžiule šeima. Šią istoriją filmo autorė Maria Sødahl išgyveno su savo vyru, kino režisieriumi Hansu Petteriu Molandu, jai susirgus onkologine liga.

„Kai meilė poroje išblėsta, reikalingas išbandymas. Neprarastai intymiai garsių norvegų aktorių suvaidinta pora mirtinos ligos akivaizdoje reflektuoja visą savo gyvenimą. Šviesiai, be tokiai sudėtingai ir jautriai temai būdingo tragizmo.“ (Dovilė Raustytė-Mateikė)

Detali informacija

Metai:

2019

Režisierius:

Maria Sødahl

Šalis:

Norvegija, Švedija

Įgarsinimas:

NO

Titrai:

LT

GRAŽUOLĖ IR SEBASTIANAS: DRAUGAI VISAM GYVENIMUI

GRAŽUOLĖ IR SEBASTIANAS: DRAUGAI VISAM GYVENIMUI

BELLE ET SEBASTIEN 3, LE DERNIER CHAPITRE

Metai: 2017

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

Daugelis jaunųjų „Kino pavasario“ žiūrovų, dabar jau gerokai ūgtelėję, prisimins prieš kelerius metus į jaudinančius nuotykius Šveicarijos kalnuose kvietusį guvų berniuką Sebastianą ir jo baltąją šunytę Gražuolę. Naujojo filmo nuotykiai prasideda ten, kur baigėsi senieji. Gražuolė dabar – jau trijų pukuotų šuniukų mama, o Sebasianas – narsus dvylikametis. Jo tėtis su nauja žmona ruošiasi kraustytis į Kanadą, tačiau Sebastianas nenori palikti senelio ir namų. Be to, netikėtai atsirado problemų – iš niekur apsireiškė ankstesnis Gražuolės šeimininkas Jozefas, grasinantis susigrąžinti ją ir jos šuniukus. Sebastianas leisis į kvapą gniaužiančius nuotykius, padarys daugiau, nei manė galįs, kad apsaugotų savo geriausią draugę ir jos vaikus.

„Jaudinanti pasaka neregėto grožio kalnų fone apie narsą ir draugystę užburs pačius mažiausius, jų tėvelius ir senelius didžiojo ekrano magija.“ (A. Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2017

Režisierius:

Clovis Cornillac

Šalis:

Prancūzija

Įgarsinimas:

LT

Titrai:

Silvana

SILVANA

SILVANA – VÄCK MIG NÄR NI VAKNAT

Metai: 2017

Kaina: 3.50 €

Plačiau apie filmą

Filmo aprašymas

„Sužlugdykim patriarchatą“, – šaukia švedų hiphopo dainininkė Silvana Imam ant scenos, o minioje akimirksniu pakyla rankos. Jos visų dainų tekstai yra autobiografiški: jie apie seksualinę tapatybę, politiką ir imigrantės patirtį. Jos tėtis kilęs iš Sirijos, mama – iš Lietuvos. Pati Silvana į Švediją atvyko būdama vos kelerių. Save ji apibūdina kaip feministę panko reperę kovojančią prieš rasizmą, o Švediją laiko šlykščia šalimi, kur konservatyvi visuomenė kupina ksenofobijos. Filme užfiksuotas Silvanos kelias į šlovę nuo pirmųjų žingsnių 2014 m. Be siautulingų dainų, filme netrūksta ir intymių akimirkų iš jos asmeninio gyvenimo.

„Tiems, kurie žino Silvaną, šis filmas bus dar vienas nepakartojamas pabuvimas su užkrečiančia energija ir teisingomis mintimis trykštančia asmenybe, o kas jos dar nėra girdėję, tam pavydžiu – bus netikėtas ir labai vertingas atradimas.“ (A. Račaitytė)

Detali informacija

Metai:

2017

Režisierius:

Mika Gustafson, Olivia Kastebring, Christina Tsiobanelis

Šalis:

Švedija

Įgarsinimas:

SE, LT

Titrai:

LT