Festivalis Kino pavasaris
Sumanios TV „Kino klube“

Festivalis Kino pavasaris Sumanios TV „Kino klube“

Jubiliejinis 25-asis „Kino pavasario“ festivalis – jūsų namų ekranuose.

CGATES Sumanios TV „Kino klubo“ kataloge „Kino pavasaris“ rasite naujausias kritikų ir žiūrovų įvertintas juostas. Žiūrėkite ir mėgaukitės laukiamiausiais filmais.

 1. Norėdami patekti į „Kino pavasario“ katalogą priedėlio pultelyje spauskite mygtuką „Video“. Jį rasite viršutinėje pultelio dalyje.
 2. Nuspaudus mygtuką pateksite į „Video“ aplinką, kur pultelio navigaciniais mygtukais „aukštyn/žemyn“ pasirinkite katalogą „Kino Pavasaris“  ir spauskite mygtuką „OK“
 3. Atsidariusiame sąraše matysite filmus. Norėdami nusipirkti filmą navigaciniais mygtukais „aukštyn/žemyn“ pasirinkite norimą filmą ir spauskite „OK“
 4. Atsidariusioje lentelėje matysite pasirinkimus
  • „Pirkti“ – pasirinkus šį veiksmą pereisite prie filmo pirkimo.
  • „Daugiau informacijos“ – filmo aprašymas, kurį galite peržiūrėti nemokamai prieš pirkdami filmą
 5. Pasirinkę mygtuką „Pirkti“ ekrane pamatysite patvirtinimo langą, kuriame bus perkamo filmo pavadinimas, kaina ir suteiktas laikas peržiūrai. Norėdami patvirtinti pirkimą, pultelio pagalba surinkite pirminį PIN kodą 1111 ir spauskite mygtuką „OK“. Po šio veiksmo filmas automatiškai pasileis.
 6. Jei pakeitėte ir neprisimenate PIN kodo, kreipkitės tel. (8 5) 215 0000
 7. Mokestis už filmus bus automatiškai įtrauktas į sąskaitą.
Parazitas

PARAZITAS

PARASITE

„Auksine palmės šakele“ apdovanotame filme pasakojama apie ankštame rūsyje gyvenančią Ki-taeko šeimą, kuri, nors ir tvirta kaip kumštis, gyvena nepakeliamame skurde, o jų ateitis atrodo miglota. Kitame miesto gale verslininko Parko šeima nieko nestokodama gyvena prabangioje viloje. Laimingo atsitiktinumo dėka vyriausiasis Ki-taeko sūnus gauna privataus Parko dukros mokytojo darbą, o jo artimiesiems akimirksniu gimsta savanaudiškas planas, kaip išbristi iš skurdo. Nesustabdoma įvykių grandinė dviejų šeimų likimus supins negrįžtamai.

„Korėjos kino meistras Bong Joon Ho siūlo formaliai įspūdingą intelektualią pramogą, kurią vadina „komedija be klounų ir tragedija be blogiukų“. Jo peripetijose klasių skirtumai tampa varomąja veiksmo jėga, vedančia link galingo kulminacinio sprogimo.“ (Aistė Račaitytė)

Režisierius
Bong Joon Ho

Šalis
Pietų Korėja

Metai
2019

Įgarsinimas
Korėjiečių, anglų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
Balta balta diena

BALTA BALTA DIENA

A WHITE, WHITE DAY

Rūke paskendusiame Islandijos kraštovaizdyje pusamžis policininkas gedi autoavarijoje žuvusios žmonos. Vieną dieną, atsargiai liesdamas jos daiktus, vyras užčiuopia paslaptį. Meilė moteriai ir širdgėla jos netekus virsta pykčiu ir keršto troškimu. Nustoja džiuginti ir kitą prasmę įgauna net vienintelės šviesios akimirkos su žaisminga 9-mete anūke (vaidina režisieriaus dukra). Už daugiasluoksnį vyro vaidmenį I. Sigurðssonas pripažintas Kanų kino festivalio „Kritikų savaitės“ geriausiu aktoriumi.

 „Kai aplink viskas tampa balta ir žemė susijungia su dangumi, mirusieji gali bendrauti su gyvaisiais“ – citata, įkvėpusi talentingąjį H. Pálmasoną baltame rūke prikelti praeities vaiduoklius. 2018 m. „Kino pavasaryje“ už geriausią filmą apdovanotas režisierius grįžta su stipria drama.“ (Dovilė Raustytė-Mateikė) 

Režisierius
Hlynur Pálmason

Šalis
Islandija, Danija, Švedija

Metai
2019

Įgarsinimas
Islandų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
Kristaus kūnas

KRISTAUS KŪNAS

CORPUS CHRISTI

20-metis Danielis po sunkaus nusikaltimo patiria dvasinę transformaciją jaunimo pataisos namuose. Atėjus metui juos palikti, jis svajoja tapti kunigu, tačiau kriminalinė praeitis tam neįveikiama kliūtis. Pakeliui į naują darbo vietą jis persirengia kunigu ir komiško atsitiktinumo dėka perima nuošalaus miestelio parapiją. Neįprasta jauno, charizmatiško dvasininko praktika tampa akstinu vietinei bendruomenei pradėti susitaikymo procesą po neseniai įvykusios tragedijos. Tačiau Danielio praeitis netrunka pasivyti.

„Filmas kupinas įdomios polemikos apie religiją ir bažnyčios instituciją. Vengdamas tiesmukos kritikos, jis plečia tikėjimo sąvokos ribas ir siūlo netikėtų atgailos ir atleidimo išraiškų. Pagrindinį vaidmenį atliekantis Bartoszas Bielenia yra vienas didžiausių atradimų ⎯ tiek daug pasakančių akių ekrane reta.“ (Aistė Račaitytė)

Režisierius
Jan Komasa

Šalis
Lenkija, Prancūzija

Metai
2019

Įgarsinimas
Lenkų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
DIDŽIOJI MEŠKINŲ INVAZIJA Į SICILIJĄ

GARSIOJI MEŠKINŲ INVAZIJA Į SICILIJĄ

THE BEARS’ FAMOUS INVASION OF SICILY

Didysis meškinų karalius veda savo gentį iš kalnų į žmonių pasaulį, norėdamas rasti seniai dingusį sūnų ir parūpinti maisto žiemai. Pabėgę nuo siaubingų monstrų ir nugalėję piktąjį kunigaikštį, meškinai su žmonėmis taikiai apsigyvena kartu, bent jau trumpam… Žaismingai papasakota, spalvinga ir nuotykių kupina istorija apie meškinų misiją į Siciliją garantuoja turiningą pramogą visai šeimai.

„Garsus iliustratorius ir grafinių novelių autorius Lorenzo Mattotti adaptuoja mitinę Dino Buzzati knygą. Susijungę šie du pasauliai sukuria savitą ir ilgai įsiminsiančią animacijos visatą, kurioje išryškėja daug svarbių temų – atsakomybė, meilė, silpnųjų ir stipriųjų kova, apie kurias bus galima vaisingai diskutuoti po peržiūros.“ (Mantė Valiūnaitė)

Režisierius
Lorenzo Mattotti

Šalis
Prancūzija, Italija

Metai
2019

Įgarsinimas
Lietuvių

Titrai

Kaina
6.49

Filmo anonsas
Disko

DISKO

DISCO

Iš pažiūros 19-metės Miriam gyvenimas tobulas. Ji disko šokių pasaulio čempionė ir savo moderniosios Evangelikų bažnyčios pasididžiavimas. Tačiau pervargęs jos kūnas ir dvasia šaukiasi pagalbos. Kai siekdama apginti savo titulą suklumpa scenoje, ją šeima įtikina, kad tai dėl tikėjimo stokos, ir skatina dar intensyviau susitelkti į religinę praktiką. Ieškodama atsakymų ir gyvenimo kelio, Miriam atsigręžia į dar radikalesnį, dar konservatyvesnį krikščionybės kultą.

 „Nors disko šokiai, tranki muzika, neoninės šviesos ir hipsteriškas kavos baras bažnyčioje atrodo tarsi ne iš šio pasaulio, kurdama filmą, režisierė rėmėsi realybėje egzistuojančiais fenomenais. Tai smalsus žvilgsnis į radikalų gyvenimo kelią pasirinkusių žmonių kasdienybę ir pasaulėjautą.“ (Aistė Račaitytė)

Režisierius
Jorunn Myklebust Syversen

Šalis
Norvegija

Metai
2019

Įgarsinimas
Norvegų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
ZOMŠA

ZOMŠA

DEERSKIN

Žoržas (Jean Dujardin) turi fetišą zomšui. Tiesą sakant, manija šiai medžiagai tokia stipri, kad po skyrybų visas santaupas vyras išleidžia vintažiniam elnio odos švarkui. Šis idealiai gula ant pečių, o dar tie kutai! Dabar Žoržas – kietas, lyg kitas žmogus. Vieną vakarą pakelės užeigoje stileiva sutinka barmenę Denisę (Adele Haenel) ir, apsimetęs režisieriumi, įkalbina remti neegzistuojantį jo kino projektą. Viskas tik tam, kad gautų dar daugiau zomšinių drabužių. Jei įmanoma – visus pasaulyje. Žoržo beprotybė pasiekia kulminaciją.

„Nauja prancūzų kino chuligano ir muzikanto Quentino Dupieuxo juodoji komedija prajuokino įnoringą Kanų publiką ir iškart tapo vienu geidžiamiausių pasaulio kino festivalių filmų. Laikas ir lietuviams pasitikrinti humoro jausmą.“ (Gediminas Kukta)

Režisierius
Quentin Dupieux

Šalis
Prancūzija

Metai
2019

Įgarsinimas
Prancūzų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
Geri ketinimai

GERI KETINIMAI

THE GOOD INTENTIONS

Gustavas gyvena dėl trijų dalykų: futbolo, rokenrolo ir trijų vaikų. Jų globa jis dalijasi su buvusia žmona Sisilija, su kuria santykiai būtų puikūs, jei ne Gustavo nesugebėjimas laikytis planų ir po lygiai dalytis vaikų auginimo išlaidas. Ši įsivaizduojama harmonija griūva, kai Sisilija nutaria su partneriu ir vaikais pradėti naują gyvenimą Paragvajuje. Sugniuždytas Gustavas neturi svarių argumentų, tačiau netikėtai jo vyriausia dukra ryžtasi likti Buenos Airėse su nors ir nebrandžiu, bet be galo brangiu tėčiu.

„Režisierės rašė scenarijų pagal savo vaikystės prisiminimus. Filmas, kuriame nėra nė vieno antagonisto, išskyrus gal tik ne visada taip, kaip norisi, besiklostantį gyvenimą, pavergia šviesa ir jautrumu. Net ir nepatogiuose, neretai skaudžiuose žmogiškųjų santykių momentuose ryškiau nei pyktis ar nusivylimas šviečia niekieno nenugalima meilė.“ (Aistė Račaitytė)

Režisierius
Ana Garcia Blaya

Šalis
Argentina

Metai
2019

Įgarsinimas
Ispanų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
LIEPSNOJANČIOS MOTERS PORTRETAS

LIEPSNOJANČIOS MOTERS PORTRETAS

PORTRAIT OF A LADY ON FIRE

Nuošali sala Bretanėje, XVIII amžiaus vidurys. Jauna tapytoja Marijana (Noémie Merlant) pasamdoma nutapyti neseniai iš vienuolyno išėjusios Eloisos (Adele Haenel) vestuvinį portretą. Būsimoji nuotaka nežino apie savo motinos už nugaros planuojamas vestuves, todėl Marianai liepta tapyti slapta. Apsimesdama pasivaikščiojimų palydove, dailininkė dienomis ją tyrinėja, o nakčia, kai ji miega, tapo. Tiksint pirmoms ir paskutinėms Eloisos laisvės akimirkoms tarp moterų įsižiebia uždrausti jausmai.

„Pasaulio žiūrovus ir Kanų kino festivalio žiuri pavergusiame filme Celine Sciamma meistriškai režisuoja subtilius aistros ir maišto atspalvius, o įsimylėjusios operatorės Claire Mathon kamera tapo viena kitoje prieglobstį radusių moterų portretus stulbinamo grožio Šiaurės Prancūzijos gamtos fone.“ (Aistė Račaitytė)

Režisierius
Céline Sciamma

Šalis
Prancūzija

Metai
2019

Įgarsinimas
Prancūzų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
MARTINAS IDENAS

MARTINAS IDENAS

MARTIN EDEN

Per muštynes išgelbėjęs jauną pramoninko sūnų, jūreivis Martinas Idenas pakviečiamas į prabangius jaunuolio namus. Čia jis akimirksniu įsimyli jo gražiąją seserį Eleną. Išsilavinusi ir rafinuota mergina tampa ne tik Martino aistros objektu, bet ir socialinio statuso, kurį nori pasiekti, simboliu. Nesuvokiamomis pastangomis ir ryžtu įveikęs skurdžios prigimties primestas kliūtis, jis išpildo svajonę tapti rašytoju. Netrukus Martinas karštai įtiki socialistinėmis idėjomis. Tačiau jos jį supriešina su aukštuomene, kuriai priklauso ir Elena.

„Vienas originaliausių naujosios kartos Italijos režisierių Pietro Marcello dekonstruoja garsųjį Jacko Londono romaną, jo veiksmą perkeldamas į Europą ir laiką suabstraktindamas iki XX amžiaus, kai gimė didžiosios politinės idėjos. Filme ryškėja šiandien kaip niekad aktualūs politiniai klausimai apie kultūros ir išsilavinimo reikšmę visuomenės gerovei. Ar tai pakankamai galingos emancipacijos priemonės?“ (Aistė Račaitytė)

Režisierius
Marcello Pietro

Šalis
Italija

Metai
2019

Įgarsinimas
Italų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
NORĖTUM!

NORĖTUM!

IF ONLY

Aštuonerių Alma su dviem vyresniais broliais palieka į stačiatikybę atsivertusią mamą ir iš Paryžiaus vyksta į Romą. Čia jų laukia išsiblaškėlis, apie karjerą kine svajojantis tėvas ir itin chaotiškos atostogos. Nors visi iš paskutiniųjų stengiasi elgtis ir jaustis tarsi būtų normali šeima, mergaitė viliasi, kad dar ankstyvoje vaikystėje išsiskyrę tėvai kada nors vėl gyvens kartu. Nors yra daug tam prieštaraujančių ženklų, Alma tvirtai tiki, kad toks gyvenimo posūkis sugrąžintų pasaulį į jo orbitą. Tačiau, kad ir kaip norėtum…

„Lokarno kino festivalį atidaręs debiutinis italų prodiuserės, kuri savo karjerą pradėjokaip Bernardo Bertolucci asistentė, filmas nukels į auksinę devintojo dešimtmečio Italijos atmosferą. Švelnaus humoro ir jautrių išgyvenimų kupina drama primins pačiusnekalčiausius vaikystės priminimus.“ (Aistė Račaitytė)

Režisierius
Elkann Ginevra

Šalis
Italija

Metai
2019

Įgarsinimas
Prancūzų, italų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
Proksima

PROKSIMA

PROXIMA

Prancūzų astrofizikė Sara (Eva Green) paskutinę minutę pakviečiama prisijungti prie vienų metų trukmės programos „Proksima“ ateities misijos į Marsą pratybų. Būdama vienintelė moteris, ji turi dirbti dukart daugiau, kad įrodytų kolegoms esanti verta kelionės į kosmosą. Kartu moteris stengiasi suderinti alinančias pratybas ir laiką su mylimiausiu žmogumi Žemėje – septynmete dukra Stela, kurią netrukus turės palikti. Filmo autentiškumą režisierė Alice Winocour išlaiko filmuodama realiose astronautų ir kosmoso tyrinėtojų darbo vietose.

„25-ąjį Vilniaus kino festivalį pradėsime režisūriškai išbaigtu autentišku Alice Winocour filmu apie dvigubą astronautės Saros misiją. Tikiuosi, kad šis filmas emociškai priartins žiūrovus prie šių metų festivalio temos „Ateitys“. Kaip kinta atsisveikinimas su artimiausiais, kai tenka palikti ne miestą ar šalį, bet mūsų planetą Žemę?“ (Mantė Valiūnaitė)

Režisierius
Alice Winocour

Šalis
Prancūzija

Metai
2019

Įgarsinimas
Prancūzų, anglų, vokiečių, rusų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
Sinonimai

SINONIMAI

SYNONYMS

Jaunas vyras Joavas pabėga iš Izraelio, norėdamas ištrinti savo kilmę ir tapti tikru prancūzu. Vaikinas pabunda nuogas tuščio buto vonioje, visi jo daiktai dingę. Joavą išgelbėja jauna prancūzų porelė, jie ir tampa jo vedliais nepažįstamame mieste. Vaikinas atsisako kalbėti hebrajiškai ir bet kokia kaina stengiasi atrasti naują tapatybę – nuo stilingos aprangos iki besaikio prancūziškų sinonimų mokymosi. Išradingas filmas, laimėjęs Berlyno „Auksinį lokį“, kalba apie pastangas sukurti save iš naujo.

„Filmas nuo pat pirmų minučių žada nepaprastą kelionę, kurioje dėl originalios režisūros ir stipraus scenarijaus skleidžiasi politinis kontekstas ir tapatybės klausimai. Įsimintina vaidyba ir montažas sukuria komišką ir aštrią intonaciją. Šio filmo laisvė, tikiu, daugeliui primins geriausius prancūzų Naujosios bangos filmus.“ (Mantė Valiūnaitė)

Režisierius
Nadav Lapid

Šalis
Prancūzija, Izraelis, Vokietija

Metai
2019

Įgarsinimas
Prancūzų, anglų, hebrajų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
Tiesiog nuostabu

TIESIOG NUOSTABU

JUST GREAT

Jūros vandens terapijos centre didysis prancūzų literatūros provokatorius Michelis Houellebecqas sutinka kino legendą Gerardą Depardieu. Abu yra įkalinti radikalioje sveikatingumo programoje, tačiau kartu ją ištverti lengviau. Netrukus prasideda netikėtų įvykių virtinė, kai atvyksta Michelį prieš penkerius metus pagrobę gangsteriai. Tąsyk jį pagrobė tam, kad sustabdytų nuo kandidatavimo į prezidentus. Filmo siužetas nebūtų toks juokingas, jei ne du nepakartojami personažai. O kas, jei jų gretas papildytų Sylvesteris Stallone?

„Šios absurdo komedijos sėkmė  – save vaidinančių Houellebecqo ir Depardieu personažai, kuriems kartais tereikia būti kadre ir sunku tvardyti juoką ⎯visa tai ne tiek dėl abiejų unikalios charizmos, kiek dėl nuolatinio fikcijos ir realybės vijimo į vieną nepakeliamai juokingą hibridinio kino giją.“ (Aistė Račaitytė)

Režisierius
Guillaume Nicloux

Šalis
Prancūzija

Metai
2019

Įgarsinimas
Prancūzų, anglų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
ŠVILPAUTOJAI

ŠVILPAUTOJAI

THE WHISTLERS

Ne viskas yra taip, kaip atrodo. Bent jau ne policininkui Kristi, dirbančiam abiejose įstatymo pusėse. Vyras privalo vykti į Kanarų salą La Gomerą ir išmokti vietinės švilpautojų kalbos. Sutiktas paslaptingosios Gildos, kuriai jaučia daugiau nei kolegiškus jausmus, vyras jau kitą dieną imasi gvildenti kodinę kalbą. Ši turės padėti bendrauti su gangsteriais ir išvaduoti iš Rumunijos kalėjimo Žoltą, kuris vienintelis žino, kur paslėpti 30 milijonų eurų. Prasideda įtemptas, nenuspėjamas ir komiškas kriminalinis žaidimas.

„Vienas iš rumunų Naujosios bangos pradininkų šįkart švilpauja visai kitokią melodiją – drąsiai maišo film-noir žanrą su komedija, detektyvą su drama, realybę su kino citatomis ir sukuria reginį, kuriuo mėgausis visi, mylintys kiną.“ (Gediminas Kukta)

Režisierius
Corneliu Porumboiu

Šalis
Rumunija, Prancūzija, Vokietija, Švedija

Metai
2019

Įgarsinimas
Rumunų, anglų, ispanų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
GRAŽIAUSI GYVENIMO METAI

GRAŽIAUSI GYVENIMO METAI

THE BEST YEARS OF A LIFE

Legendinio filmo „Vyras ir moteris“ tęsinyje po daugelio metų sutinkame jau pamiltus herojus. Ana (Anouk Aimée) baigė aktorės karjerą ir rūpinasi krautuvėle Normandijoje. O Žanas Luji (Jean-Louis Trintignant) leidžia dienas senelių namuose ir vargiai bepamena šlovingą lenktynininko karjerą. Bet štai vieną dieną Ana aplanko Žaną Luji. Prisėda šalia. Jis nusišypso, ji pasitaiso plaukus… Buvę mylimieji leidžiasi į prisiminimus, nuspalvintus su meile, nostalgija ir švelniu liūdesiu.

„Viena gražiausių meilės istorijų kine atgimsta ir kviečia į kelionę po herojų ir mūsų pačių, kuriems „Vyras ir moteris“ iki šiol kelia šiltus prisiminimus, praeitį. Po filmo ir vėl niūniuosite nepamirštamą Francis Lai melodiją.“ (Gediminas Kukta)

Režisierius
Claude Lelouch

Šalis
Prancūzija

Metai
2019

Įgarsinimas
Prancūzų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
Viltis

VILTIS

HOPE

Gražūs namai, penki nuostabūs vaikai, mylintys draugai, sėkminga karjera ir mirtina diagnozė. Taip prasideda septynias dienas truksiantis menininkų ⎯ 43-ejų Anjos ir 59-erių Tomo ⎯ šventinis laikotarpis. Gali būti, kad Anjai liko gyventi trys mėnesiai. Pora privalo pamilti iš naujo, kad atrastų vienas kitame stiprybės. Ir vilties, kuria prie kalėdinio stalo reikės pasidalyti su didžiule šeima. Šią istoriją filmo autorė Maria Sødahl išgyveno su savo vyru, kino režisieriumi Hansu Petteriu Molandu, jai susirgus onkologine liga.

„Kai meilė poroje išblėsta, reikalingas išbandymas. Neprarastai intymiai garsių norvegų aktorių suvaidinta pora mirtinos ligos akivaizdoje reflektuoja visą savo gyvenimą. Šviesiai, be tokiai sudėtingai ir jautriai temai būdingo tragizmo.“ (Dovilė Raustytė-Mateikė)

Režisierius
Maria Sødahl

Šalis
Norvegija, Švedija

Metai
2019

Įgarsinimas
Norvegų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
NEMATOMAS GYVENIMAS

NEMATOMAS GYVENIMAS

THE INVISIBLE LIFE OF EURÍDICE GUSMÃO

Rio de Žaneiras, 1950-ieji. Aštuoniolikmetė Euridikė su keleriais metais vyresne Gilda yra neišskiriamos seserys. Gyvendamos despotiško tėvo namuose, jos puoselėja skirtingus lūkesčius: Euridikė svajoja mokytis Europoje ir tapti garsia pianiste, o mažiau talentinga Gilda – rasti tikrąją meilę. Tačiau jų laukia visai kitoks likimas. Dėl tėvo klastos priverstos gyventi atskirai seserys niekada nepraras vilties kada nors ir vėl susitikti. Šis kaip atogrąžų melodrama pristatomas filmas nugalėjo Kanų kino festivalio konkurse „Ypatingas žvilgsnis“.

„Filme aukštinamas visoms negandoms atsparus moterų solidarumas, o jo žiūrėjimas ⎯ nepaprasta juslinė patirtis. Filmą pripildęs sutirštintų spalvų, garsų ir įsimintinos muzikos, režisierius siekė perteikti moterų, kurių gyvenimus sugriovė toksiškas patriarchalizmas, jausmų gelmes.“ (Aistė Račaitytė)

Režisierius
Karim Aïnouz

Šalis
Brazilija, Vokietija

Metai
2019

Įgarsinimas
Portugalų, graikų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
RAUDONI LAUKAI

RAUDONI LAUKAI

RED FIELDS

Mami prekiauja užkandžiais mažo miestelio degalinėje. Ji beprotiškai myli kaimyną Nisimą. Abu svajoja apie šviesią ateitį kartu. Nors gyvena vargingai, jie iškelia vestuves prieš pat Nisimui išvykstant atlikti tarnybos armijoje. Kai vyras namo grįžta prirakintas prie vežimėlio, Mami turi susitaikyti su nauju ateities scenarijumi. Jiedu išsiruošia į Tel Avivą ir ten tikisi rasti ne tik teisingumą, bet ir laimę, net jei dėl to Mami teks tapti ministre pirmininke. Tai šiuolaikinė kultinės devintojo dešimtmečio roko operos ekranizacija.

 „Satyroje apie šiuolaikinę politinę situaciją Izraelyje tarp hipnotinių muzikos ir šokio pasirodymų matyti universalus ir aktualumo neprarandantis protestas prieš militarizmą ir karą. Nors režisierė Keren Yedaya siūlo ir lalalandiškąjį žiūrėjimo malonumą, politinis ir emocinis istorijos svoris bei šviežia kino kalba įsimena ilgam.“ (Aistė Račaitytė)

Režisierius
Keren Yedaya

Šalis
Izraelis, Liuksemburgas, Vokietija

Metai
2019

Įgarsinimas
Hebrajų, arabų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
Suteik man sparnus

SUTEIK MAN SPARNUS

SPREAD YOUR WINGS

Nuo vaizdo žaidimų ir interneto priklausomam Tomui vasaros atostogos gamtos apsuptoje tėčio fermoje atrodo tarsi košmaras. Be to, tėtis dar ir iš pažiūros kvanktelėjęs ornitologas. Jo gyvenimo projektas – išsaugoti nykstančią žąsų rūšį savo lengvu savadarbiu lėktuvėliu jas išmokant migruoti. Iš pradžių abejingas Tomas ilgainiui užmezga ypatingą ryšį su vienu iš sparčiai augančių žąsiukų. Netrukus tėvas su sūnumi leisis į nutrūktgalviškiausią kelionę paukščių migracijos keliais.

„Ši aktuali pasaka apie suaugti padedančius nuotykius užburs fantastiškais Norvegijos ir Prancūzijos vaizdais ir kvies jaunuosius žiūrovus mąstyti apie gamtos trapumą, taip pat įtikins, kad jos išsaugojimas yra žmogaus rankose.“ (Aistė Račaitytė)

Režisierius
Nicolas Vanier

Šalis
Prancūzija

Metai
2019

Įgarsinimas
Lietuvių

Titrai

Kaina
6.49

Filmo anonsas
ATSIPRAŠOME, NERADOME JŪSŲ

ATSIPRAŠOME, NERADOME JŪSŲ

SORRY WE MISSED YOU

Darniai ir mylinčiai Riko, Abi bei jų dviejų atžalų šeimai po finansinės krizės netekus namų, dabartis ir ateitis teikia mažai vilčių. Abi dirba slauge, o Rikui nuolat keičiant paprastus darbus, tvirtai atsistoti ant kojų atrodo keblu. Vieną dieną Rikas atranda išmaniąją programėlę, leidžiančią tapti laisvai samdomu krovinių išvežiotoju. Dabar arba niekada. Vildamasi geresnio rytojaus, šeima investuos paskutinius centus į furgoną tik tam, kad atsidurtų užburtame šiuolaikinės vergystės rate.

 „Nors filme vengiama konkretizuoti, nesunku įsivaizduoti, kad už kapitalistinio monstro, į kurio pinkles įsivelia Rikas, galėtų būti įmonė „Amazon“. „Auksinės palmės šakelės“ laimėtojas Kenas Loachas visą savo karjerą kine nuosekliai skleidęs humanistinę žinutę pagaliau atsigręžė į tai, ką galime laikyti šiuolaikinio vartotojiškumo simboliu. Kaip visada, Loachas nusitaikęs tiesiai į širdis.“ (Aistė Račaitytė)

Režisierius
Ken Loach

Šalis
Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Belgija

Metai
2019

Įgarsinimas
Anglų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
Šviesos kariai

ŠVIESOS KARIAI

FAITH

Karinė disciplina, skustos galvos, balti drabužiai, technomuzika ir aklas pasišventimas ⎯ tai tik keli uždarame Italijos vienuolyne gyvenančios sektos kasdienybės įvaizdžiai. Vyrai, moterys ir vaikai, save vadinantys kariais vienuoliais ir motinomis sergėtojomis, jau seniai vienas kitam pakeitė šeimas, tačiau nepaisant šilumos ir artumo, treniruotėse jie negailestingai reiklūs. Vedami charizmatiško kung fu meistro, jie primena šaolino vienuolius, kurie kasdien nepaliaujamai treniruojasi, kad atėjus lemtingai dienai būtų nepalaužiami kovoje su blogiu.

„Kartais sunku suvokti, kaip režisierė sugebėjo taip arti prieiti ir priversti atvirauti šiuos fanatizmo vergus. Jų pasaulėžiūros ji neskuba nei teisti, nei teisinti, tačiau intymiuose nespalvotuose vaizduose fiksuodama griežtai disciplinuotą sektos narių kasdienybę žiūrovus veda įdomiu žmogaus tikėjimo ribų apmąstymo keliu.“ (Aistė Račaitytė)

Režisierius
Valentina Pedicini

Šalis
Italija

Metai
2019

Įgarsinimas
Italų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
Karštis

KARŠTIS

THE FEVER

Justino kilęs iš indėnų genties desana Brazilijoje. Kadaise jis iškeitė namus Amazonės džiunglėse į gyvenimą miesto pakraštyje. Kad išlaikytų save ir dukrą, dabar našliu tapęs vyras dirba sargu krovininiame uoste. Vieną dieną mergina praneša ketinanti studijuoti mediciną sostinėje ir nerimauja, kad teks palikti tėvą mieste, prie kurio šis taip ir neprisitaikė. Dukros jaudulys dėl tėvo dar labiau sustiprėja, kai šį ištinka paslaptinga karštinė, o apylinkėse ima sklisti gandai apie pavojingą antgamtinę būtybę…

„Lokarno kino festivalyje geriausio aktoriaus ir kritikų asociacijos FIPRESCI prizus pelniusioje dramoje susipina Amazonės džiunglės ir civilizacija, prietarai ir Vakarų medicina, tikrovė ir sapnai. Kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Brazilijos prezidentui Jairui Bolsonaro šis filmas tikrai nepatiktų.“ (Gediminas Kukta)

Režisierius
Maya Da Rin

Šalis
Brazilija, Prancūzija, Vokietija

Metai
2019

Įgarsinimas
Portugalų, graikų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
Žydras

ŽYDRAS

MOFFIE

1981-aisiais Pietų Afrikos Respublika, gindama apartheidą, įsivelia į karinius nesutarimus su Angola. Nikolas, kaip ir daugelis kitų šalies vyrų, pašaukiamas atlikti privalomosios karo tarnybos. Vaikinas seniai žino, kad jame slypi kažkas gėdingo ir nepriimtino. Jis, afrikanų kalba tariant, yra „moffie“. Kad nuslėptų šį faktą, Nikolas privalo susidurti su armijos brutalumu ir toksiška rasistinio mačizmo kultūra. Kai vaikinas susižavi kitu šauktiniu, jo ketinimams išlikti nematomam iškyla rimta grėsmė.

„Istoriją į priekį veda įtaigi pagrindinio aktoriaus vaidyba, šiltas operatoriaus kameros žvilgsnis ir subtilus garso takelis. Tai lyg Stanleyʼio Kubricko „Metalinis apvalkalas“, tik kur kas rimtesnis, alsuojantis Afrikos karščiu ir slopinamų jausmų įtampa.“ (Gediminas Kukta)

Režisierius
Oliver Hermanus

Šalis
Pietų Afrika, Jungtinė Karalystė

Metai
2019

Įgarsinimas
Anglų, afrikanų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas
Virpesiai

VIRPESIAI

TREMORS

40-metis Pablo – pasiturinčios šeimos galva, dviejų vaikų tėvas – įsimyli liberalių pažiūrų Franciską. Nepaisydamas itin religingų giminaičių pasipriešinimo, nusprendžia palikti žmoną ir pas jį persikraustyti. Šeima, susivienijusi su evangelikų bažnyčia, imasi radikaliai gydyti Pablo. Meilė savo mažamečiams vaikams ir grėsmė jų netekti priverčia vyrą sudvejoti savo jausmais ir seksualine tapatybe. San Sebastiano kino festivalyje filmas pripažintas geriausiu iš Lotynų Amerikos šalių.

„Geras kinas iš Gvatemalos nėra dažnas reiškinys. Filosofinis ir teologinis lygmuo, vaizdine tekstūra ir garso dizainu sukurta aštri atmosfera sukelia stiprius vidinius virpesius ir priverčia permąstyti tradicines vertybes. Tai – vienas ryškiausių 2019 metų Lotynų Amerikos filmų.“ (Dovilė Raustytė-Mateikė)

Režisierius
Jayro Bustamante

Šalis
Gvatemala, Prancūzija, Liuksemburgas

Metai
2019

Įgarsinimas
Ispanų

Titrai
Lietuvių

Kaina
6.49

Filmo anonsas